Ders Notları

Peygamberimiz ve ailesi hakkında bir öykü yazalım.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Peygamberimiz ve ailesi hakkında bir öykü yazalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Peygamberimiz ve ailesi hakkında bir öykü yazalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Peygamberimiz Hz. Muhammed s.a.v bir gün eve gidiyordu. Hz. Muhammed s.a.v eve geldiğinde selam verdi ve evde Hz. Hatice r.a. validemizi gördü. Peygamberimiz oturdu. Çocuklar aniden odaya girerek Güller sultanın üstüne atladılar. Hz. Muhammed s.a.v efendimiz yüzü güller açtı ve beraber oyunlar oynamaya başladılar.


 

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Peygamberimiz ve ailesi hakkında bir öykü çok hoşuma gitti siz değerli öğretmenlerimi çok seviyorum.

  2. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem Mekke’de namaz kıldığı bir vakit müşrikler ona karşı olumsuz davranışlarda bulunmuşlardır.Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem bu durumda sabırla ve metanetle beklemiş ve onlara karşı olumsuz bir davranışta bulunmamıştır. Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem yapılan kötülüklere karşı sabırlı olmayı tercih etmiştir. Mekke’deki müşrikler kız çocuklarını diri diri gömen putlara tapan ve binlerce cehaletin ve kötülüğün arkasından koşan insanlarla doluydu. Bu olumsuz davranışı maruz kaldığını duyan Hz Fatıma koşarak Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin yanına gelmiştir. Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem hızı Fatih Maya sarılarak onun gönlünü almıştır. Hz Fatıma Hz Muhammed’e çok benzeyen bir evladı ydı Hz Muhammed’e yapılan bu olumsuz davranışları çok üzülen ve işlenen Hz Fatıma bu durumdan dolayı büyük üzüntü almıştır

  3. Peygamberimiz (s.a.v.), her yönüyle rehber olarak kabul ettiğimiz ve iman ettiğimiz bir insandır. Allah’ın kulu ve peygamberidir. Kendisine Kur’an-ı Kerim nazil olmuştur. Peygamberimiz ve ailesi de ümmet için en güzel emsal ve rehberdir.
    Peygamberimiz (s.a.v.), ashabına karşı, ailesine karşı, çocuklarına ve torunlarına karşı her zaman adil, sabırlı, anlayışlı, yol gösterici olmuştur. Peygamberimiz (s.a.v.), her zaman adaletten, sevgiden, merhametten, doğruluktan ve dürüstlükten yana olmuştur. İslam’a gelince de asla taviz vermemiş ve her zaman ciddi olmuştur. Amcalarına karşı asla taviz vermemiş ve Müslüman olmalarını ısrarla tebliğ etmiştir. Onun hayatı bizim için rehberdir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.