Ders Notları

Size değer verildiğini nasıl anlarsınız?

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Size değer verildiğini nasıl anlarsınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Size değer verildiğini nasıl anlarsınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bize değer verildiğini karşımızda var olan kişilerden duyduğumuz güzel sözler, Jet ve miniklerden iltifatlardan örgüden ve güzel davranışlardan kolaylıkla anlayabiliriz


Size değer verildiğini nasıl anlarsınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Değer bir kişi tarafından verilen değil bizlerin yapmış olduğu davranışlardan sözlerden ve olaylar karşısındaki durumlarımız dan elde ettiğimiz bir olgu olarak kabul edilmesi gereken durumlar olarak kabul edilmesi gerekmektedir.

Bizlere değer verildiğini anlamak için yapmış olduğumuz hareketlerin örf ve adetlerimize milli kültürümüze ve Vatanımıza ve milletimize ve ailemize uygun bir davranış olup olmadığına ilk olarak bakmanız gerekir ardından Bu hareketler sonucunda çevremizde var olan arkadaşlarımızın ailemizin ve insanların bize güzel sözleri güzel davranışları jest ve Mimiklerin den bizlere değer verilip verilmediğini kolay bir şekilde anlayabiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Karşımızdaki insanın bize değer verdiğini anlamak için öncelikle o insanın bizim manevi duygularımıza karşı dikkatli ve olumlu davrandığını dönmemiz gerekir. Bize verilen değer karşımızdaki insanın bizi aşağıda mı yani alay etmeyen bizi dinleyen sıkıntılarımız da ve üzüntülerimizi yanımızda olan insanlarda bilebiliriz. Karşımızdaki insan sadece bize çıkarları için kullanıyorsa bir de değer vermiyor anlamına gelebilir.ayrıca karşımızdaki insan bizim zor zamanımızda bizim yanımızda bulunmuyor ve çeşitli sebeplerle bizi uzaklaşıyorsa bir de değer vermediğini bir kanıtıdır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.