Ders Notları

Pinpon topu ile ekran arasındaki uzaklık, gölgenin büyüklüğünü nasıl etkilemektedir?

5. Sınıf Fen Bilimleri Pinpon topu ile ekran arasındaki uzaklık, gölgenin büyüklüğünü nasıl etkilemektedir? Günlük yaşamdan bu duruma örnekler veriniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Pinpon topu ile ekran arasındaki uzaklık arttıkça gölge boyu büyümektedir. Tam tersi şekilde pinpon topu ile ekran arasındaki uzaklık azaldıkça gölge boyu küçülmektedir.
Öğle vaktinde cisimlerin boyları kısa iken, ikindiye doğru cisimlerin gölge boylarının büyüdüğünü söyleyebiliriz. 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Fen bilimleri dersindeki günlük hayatımızda karşılaşmış olduğumuz durumlar ve çeşitli araştırmalar sayesinde fen bilimleri dersinin günlük hayatımıza ne kadar faydalı olduğunu ve yaşamımız boyunca ne kadar önemli bir yerde bulunduğunu gözlemleyebiliriz. Bu sebeple fen bilimleri dersinde başarılı olmak istiyorsanız doğru kaynaklara sahip olmalısınız doğru kaynaklar ödevlerinizi doğru yapmak araştırma konuları da doğru bilgilerle sahip olmak demektir ben de her zaman Forum sayfa sitesi cevaplarını ziyaret ederek buradaki çeşitli bilgileri ve doğru cevapları ulaşarak birçok konu hakkında bilgi sahibi oluyorum ve fen bilimleri dersi mi daha güzel daha kolay bir şekilde bitire biliyorum.

  2. Fen bilimleri ders kitabımızdaki tüm bilgileri öğrenmek istiyorsanız ve ders kitabınızdaki ödevleri yapmak istiyorsanız her zaman derslerinizi kovalasın bir şekilde yapabileceğiniz bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. İngiltere dersimi yaptım zaman her zaman Forum sayfa sitesi cevaplarına bakarak yapıyorum ve ödevlerimi çabuk bir şekilde bitirdiğim için diğer ödevlerime zaman bulabiliyorum bazen ailemde zaman geçiyor arkadaşlarım çok oyun oynuyor ve ödevlerimi doğru bir şekilde yaptım ciddiye ödevlerimi de daha iyi bir şekilde anlıyorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.