Dünya’nın dönme ekseninin eğikliği ve Güneş’in etrafında dolanma hareketi yapması insanların hayatını nasıl etkilemektedir?


Fen Bilimleri Öğretmeni

8. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Dünya’nın dönme ekseninin eğikliği ve Güneş’in etrafında dolanma hareketi yapması insanların hayatını nasıl etkilemektedir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Dünya’nın dönme ekseninin eğikliği ve Güneş’in etrafında dolanma hareketi yapması insanların hayatını nasıl etkilemektedir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Dünya’nın dönme ekseninin eğikliği ve Güneş’in etrafında dolanma hareketi yapması mevsimleri ve Kuzey Yarım Küre (KYK) ‘de yaz mevsimi yaşanırken Güney Yarım Küre (GYK) ‘de kış mevsiminin yaşanmasına sebep olur.


“Dünya’nın dönme ekseninin eğikliği ve Güneş’in etrafında dolanma hareketi yapması insanların hayatını nasıl etkilemektedir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Dünya’nın dönme ekseninin eğikliği ve Güneş’in etrafında dolanma hareketi yapması mevsimleri ve Kuzey Yarım Küre (KYK) ‘de yaz mevsimi yaşanırken Güney Yarım Küre (GYK) ‘de kış mevsiminin yaşanmasına sebep olduğu için hayat şartlarımız ve hayatımız bunlara göre belirlenir.

Mevsimler hayatımızda büyük bir öneme sahiptir. Neler yapacağımız, tarım ve tüm yaşamsal fonksiyonlar mevsimlere göre belirlenir. Bu yüzden yaşanan bu değişimler mevsimleri ve bizim hayat şartlarımızı meydana getiriyor diyebiliriz. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/dunyanin-donme-ekseninin-egikligi-ve-gunesin-etrafinda-dolanma-hareketi-yapmasi-insanlarin-hayatini-nasil-etkilemektedir html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Dünya’nın dönme ekseninin eğikliği ve Güneş’in etrafında dolanma hareketi yapması insanların hayatını nasıl etkilemektedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Dünyanın iki türlü hareketi olduğunu ve insanları doğrudan etkilediğini söyleyebiliriz 8 sınıf fen bilimleri ders kitabımızda yer alan bu bilgiler ve dünyanın dönme ve dolanma hareketlerinin insanlarda gün ay yıl sene gece ve gündüz gibi ifadeleri gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz dünyanın kendi etrafında dönmesini tamamlaması bir gün 24 saat gece gündüzü oluşturmaktadır ve insanlar elbette gece gündüz kavramını ve zaman kavramını bu şekilde bilmektedir bunun yanı sıra güneşin dünya etrafında dönmesi ile insanlar iklim değişikliği mevsimsel değişiklikler ve uzun süren Bir yıl boyunca zaman döngüsüne etkilediklerini söyleyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!