Ders Notları

Çevrenizdeki hangi soruna çözüm bulmak için nasıl bir icat yapardınız? Anlatınız.

4. Sınıf Türkçe Çevrenizdeki hangi soruna çözüm bulmak için nasıl bir icat yapardınız? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizdeki hangi soruna çözüm bulmak için nasıl bir icat yapardınız? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Çevremde en çok insanlar hastalıklarından dolayı şikayetçiler. Onların hastalıklarını hemen anında tespit edecek makinalar yapardım. Aynı zamanda ilaçların en kaliteli ve zararlarını azaltacak icatlarda yapmak isterdim.


Çevrenizdeki hangi soruna çözüm bulmak için nasıl bir icat yapardınız? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Zaman konusunda her insan sıkıntıda. Zamanı hızlandırmak ve yolculukların daha kolay hale gelmesi için ışınlanmayı icat etmek isterdim. Böylece her insan zorlanmadan istediği yere gidebilecek ve gelebilecek rahat bir şekilde seyahat edecektir. Zamanı en etkili kullanma şekillerinden biri de bence ışınlanmak. İnsanlar istediklere yere ulaşabilmek için bazen saatlerini bazen günlerini veriyor. Bazen geç kalmalar olabiliyor. Ancak herkesin evinde olan bu makine sayesinde insanlar çok rahat bir yaşama kavuşacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevremizdeki sorunlara bir icat yapmak isteseydim öncelikle çevremizin kirlenmemesi ve çevremize atılan çöplerin ayrıştırarak geri dönüşüm kutularına atılmazsa veya çevremizde bulunan çöpleri toplayan bir robot icat etmek isterdim. Temiz bir ülkede ve temiz bir çevrede yaşamak tüm insanların hakkıdır. Doğal çevremizde bazı insanlar tarafından kirlet inebiliyor. Telefon işi temiz tutmak amaçlı propagandalar yapar insanları bilinçlendirmek için görseller çizerek temiz bir çevrenin ne kadar önemli olduğunu ve temiz bir çevrenin sağlığımız için ne kadar değerli olduğunu ifade etmek isterdim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.