Ders Notları

Yaşadığımız bir soruna çözüm getirirken nasıl davranmamız gerektiğiyle ilgili bir metin yazınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Yaşadığımız bir soruna çözüm getirirken nasıl davranmamız gerektiğiyle ilgili bir metin yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


özgürlük, hak, sorumluluk, kusurlu ürün, Tüketici Hakları Hakem Heyeti


Cevap :
İnsanlar gün içerisinde sürekli bir ihtiyaç halindedirler ihtiyaçlarını giderebilmekler için alışveriş yapmak zorundadırlar. Yaptığınız alışverişlerde bir sorunla karşılaştığımızda sorunların çözülmesi hususunda hak ve sorumluluk temelini alarak özgürlüğümüz doğrultusunda bu haksızlığa maruz kaldığımız da haklarımızı korumak amacı ile harekete geçebiliriz.
Örneğin bir ürün bize satılmışsa fişimizle birlikte ürünü götürerek yenisini isteye bilir veya paramızın iadesini talep edebiliriz. Fakat bizim taleplerimiz karşılanmadığı durumunda ise Tüketici haklarına hakem heyetine başvuru yaparak hakkımızı arama özgürlüğüne sahibiz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yaşadığımız bir soru karşısında bir çözüm aramak istediğimiz zaman çözümü her zaman güzel bir yolla çözmeye bulmalıyız kaba sözler kaba davranışlar veya çözüm yolu bulmadan bırakılan her türlü sorun tekrar oluşmaya 100 tutar bu sebepten dolayı bir kişi de sorun yaşadığımızda mı veya karşılaştığımız bir sorunu çözmek için güzel yolları bulmalı ve çözüm yollarını araştırmalıyız güzel bir dille nazik bir dille çözüm yolunu bulmalıyız kendimizi ifade etmenin ve konuşmanın basamaklarını belirleyerek bu şekilde kendimizi düzeltmeliyiz ve sorunlarımızı çözerek hayatımızı olumsuz tüm olanakları yok etmeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.