Kompozisyon Örnekleri

Alışverişte Nasıl Davranmamız Gerektiğiyle İlgili Kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Alışverişte Nasıl Davranmamız Gerektiğiyle İlgili Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Alışverişte Nasıl Davranmamız Gerektiğiyle İlgili Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Alışveriş İhtiyacı Ve Ahlaksal Değerler

Bir insanın yaşayabilmesi için daima üretim ve tüketim halinde olması gerekir. İşte bu ihtiyaç insanı toplum içerisinde olmaya mecbur eder.
İnsanlar tüketim ihtiyaçlarını karşılayabilmek için alışveriş yaparlar.  Ancak toplum içerisinde yaşamanın gereği olarak alışverişte de dikkat edilmesi gereken bazı davranışlar vardır. Hile yapmamak, insanlara kötü sözler sarf etmemek, yalan söylememek gibi ahlaki değerlerin alışveriş esnasında dikkat edilmelidir.
Böyle bir sevgi çerçevesi içerisinde olursak alışverişte güzel ve güvenilir olur. Herkesin buna dikkat etmesi ahlaki bir zorunluluktur.


Alışverişte Nasıl Davranmamız Gerektiğiyle İlgili Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Madden ve Manen Alışveriş

Her canlı var olduğu zamandan itibaren ,hayat içerisinde kalabilmek için bir üretim ve tüketim halindedir.
Bu tüketim ihtiyacını insanlar alışveriş yaparak karşılarlar. İnsanlar alışveriş yaparak hem ihtiyaçlarını karşılar hem de ayrı bir mutluluk duyarlar. Demek ki alışveriş bedensel ihtiyaçları yanında aynı zamanda ruhsal bir doyumdur.
Madem ki alışveriş her insan için böyle bir ihtiyaçtır, insanların bu konuda birbirine yardımcı olması ve ahlaki değerlere dikkat etmesi önemli bir ihtiyaçtır. Alışverişte hile yapmamak ,doğruyu söylemek, ihtiyacı olan kadarını almak ,israftan kaçınmak ve böylece ekonomiye katkıda bulunmak ,başkalarının hakkını da gözetmek gibi davranışlara dikkat etmek gerekir.
O insanlara huzur veren ve güvenilir bir yer haline gelir. Bunlar dikkat edilmesi gereken mutlak değerlerdir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir alışveriş yaptığımız zaman alışveriş yaptığımız ortamın çok önemli olduğunu bilmeliyiz. Açıkta satılan veya nerede olduğunu bilmediğimiz ürünleri ve yiyecekleri satın almamalıyız. Almış aldığımız ürünlerin son kullanma tarihine ambalajlı olup olmadığına dikkat ederiz. Alışveriş yaptığımız zaman pazarlık yapmalı fiyat hakkında indirime gitmeni veya fiyatı tam bir şekilde öğrenerek herhangi bir sorunun ortadan kalkmasına yol açarız. Almış olduğunuz ürünün içeriklerini okuyarak ve yönlerde tüketildiğini okuyarak ürün hakkında bilgi edinebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.