Okul ile ilgili Kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

Okul ile ilgili Kompozisyon


Hayat Bilgisi Öğretmeni

Okul Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Okul ile ilgili kısa kompozisyon örneği;

“Bilginin Kaynağı Okulum”

Okul biz öğrenciler için en önemli yapı taşların başında gelmektedir. Okul bizim ilk olarak dünya hayatına hazırlandığımız eğitim yuvasıdır.

Okul neden bu kadar önemlidir ? Okul bizlerin gelecek hayat ile ilgili hedeflerimizin gerçekleşmesi amacıyla bizleri gelecek hayatımıza hazırlayan en önemli eğitim evidir. Bu eğitim yuvasında sürekli olarak gelecek hayatımız için ihtiyacımız olan bilgileri alarak ilerlememiz gerekmektedir. Öğretmenlerimiz ve ailemiz yardımı ile gerekli olan bilgi hazinesini alarak istediğimiz hedefler doğrultusunda ilerleyebiliriz.

Sonuç olarak okul hayatımızda bizlere verilen bilgileri en iyi şekilde almalı ve gelecek hayatımızda ülkemize ve milletimize yararlı bir vatandaş olmamız gerekmektedir. 

Okul ile ilgili Kompozisyon

Okul ile ilgili uzun kompozisyon örneği;

“Okul Hayatında Bizim Görevimiz Nedir?”

Okul hayatımız ilk olarak küçük yaştan başlayarak uzun bir süreç içerisinde ilkokuldan üniversite yıllarına kadar devam ettiği herkse tarafından kabul edilmektedir.

Okul ve eğitim hayatımızda nelere dikkat etmemiz gerektiği hakkında hiç düşündünüz mü? Okul hayatımızda sürekli olarak dikkat etmemiz gereken konuların başında bizlere verilen bilgileri en iyi şekilde alarak ve bilgileri anlama yoluna gitmemiz gerekmektedir. Bizlere verilen bilgiler gelecek hayatımızda bizlerin milletimiz ve devletimiz için gerekili ve sağlam bir birey olmamızı sağlayacaktır.

Zaman içerisinde bilgilerin bizlere kattığı üstün donanım sayesinde gelecekte ihtiyaç duyulan bilim insanı, doktor, eğitmen olarak gelecekte bizlerin izlediği yolu diğer genç öğrencilere aktarabiliriz. Okul hayatında başarılı olmak için sürekli olarak zamanı en iyi şekilde kontrol ederek ve planlı bir çalışma eşliğinde bizlere verilen bilgi hazinesini işlememiz gerekmektedir.

Sonuç olarak devletimizin ve milletimizin ihtiyacı olan kaliteli bireylerin yetişmesinde bize düşen görevi eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmemiz gerekmektedir. 


Okul ile ilgili Kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Zeynep
Okul bizlerin gelecek hayata hazırlayan öğretmenler eşliğinde ve ailenizin yardımıyla sürekli olarak bilgi donanımına sahip olduğumuz ve bizleri geliştiren en önemli eğitim kurumlarından bir tanesidir okul hayatımızı sürekli olarak planlı bir şekilde Ve zamanın önemini bilerek çalışarak gelecekteki meslekler eve devletimize ve milletimize en uygun şekilde bir meslek sahibi olarak yararlı bir birey olmamız gerekmektedir.
Hamdiye
Okul bizi gelecekteki hayatimiza hazırlar. Eğer okulda iyi olursak geleceğimiz de çok parlak olur bu yüzden geleceğinizin parlak olmasını istiyorsanız sizde okulunuzda çok başarılı olun. Okul her zaman her tarihte çok önemli bir yer almıştır. Her insanın cahil kalmaması gerekir.Okuma yazmayı bilmeyen kişilerin artması kötü bir şey Açabilir O yüzden herkes okumayı  yazmayı iyice öğrenmesi gerekir. Eğer okuma ve yazmayı iyice öğrenmek istiyorsanız siz de okulumuzda başarılı olup derslerinizi iyice dinleyip ödevlerinizi iyice yaparsanız okuma yazmayı iyi bir şekilde anlamış olursunuz. Okuma yazmayı iyi bir şekilde anlayarak çok iyi bir şey yapmış olursunuz ve geleceğini de çok güzel kapılar açmış  olursunuz. Bu yüzden okul bizi gelecekteki hayatımızı hazırlar ve bu parlak geleceğimizi çok iyi kullanmak için okula gitmeli ve okulu hiç aksatmamaliyiz.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!