Kompozisyon Örnekleri

Ağaç ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Ağaç Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Ağaç ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“Ağaç Hayattır.”

Ağaçlar bizlerin  ciğeri olarak kabul edilen en önemli canlılar olarak kabul edilmektedir.

Ağaçlar bizlerin ve yaşam döngüsünün ihtiyacı olan temiz havayı, yiyeceği ve ham maddeyi elde ettiğimiz kaynaklardır. Ağaçlar bizlere sürekli olarak fayda sağlamaktadır. Bu nedenle ağaçların tahrip edilmemesi ve korunması gerekmektedir. Ağaçların bizlere verdiği faydaları onları severek göstermemiz gerekmektedir. Ağaçsız bir yaşam döngüsü bozulmaya ve yok olmaya mahkumdur.

İşte bu nedenle sürekli olarak bir birey olarak görevimiz ağaçları ve ormanları korumak ve sürekli olarak onların gelişimini sağlamak olmalıdır. 

Ağaç ile ilgili Kompozisyon Örnekleri
Ağaç ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Ağaç ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“İnsanlık Görevi”

Ağaçları bizlerin hayatına güzellikler katan bir canlıdır. Güzellikler katan ağaç ve ormanları korunması bir insan  olarak en önemli görevlerimiz arasında yer alması gerekir.

Ağaçların bizlere verdiği nimetler çok fazladır. Ağaçlar bizlere yemek, temiz hava, hayvanlara barınak ve yiyecek ve biz insanlara temiz bir dünya sağlayan en önemli canlıdır. Bizleri doğa olaylarına karşı koruyan bir canlıdır. Ağaçlar bizlere verdiği nimetlere şükretmemiz gerekmektedir. Peki bu ağaç ve ormanları nasıl koruyabilir ve geliştirebiliriz ?

Yerleşim yeri yapılması için güzel ağaçların yok edilmemeli, geri dönüşüme önem verilmesi gerekmekte, sürekli olarak ağaçlandırma yapılmalı ve ham madde olarak endüstriyel ve yaşlı ağaçlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bizlere bunca yararı olan ağaçları sürekli olarak sevmeli  ve ağaçlara önem vermemiz gerekmektedir.

Sonuç olarak ağaçların biz canlılar için bunca yararı varken, ağaçları tahrip etmememiz gerekmektedir. Ağaçların korunması bütün insanlık görevi olarak adlandırılması gerekir. 

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Ağaçlar Biz insanlar için sonsuz güzellikler veren en önemli Canlar olarak kabul edilmesi gerekmektedir ağaçları ve sürekli olarak çok sevmemiz gerekmektedir sokaklarda çevremizde ormanlarda sürekli olarak TEMA Vakfı’nın yürüttüğü ağaçlandırma projesine katılmamız lazım ve çevremize sürekli olarak ağaç fideleri dikmemiz lazım Çünkü ağaçlar bizleri biz yapan bizlere temiz hava veren önemli canlılardır onları sevmeli ve korumalıyız.

  2. ağaçlar ile ilgili verdiğiniz kompozisyon örneklerine bayıldım çok güzeller kesin yüksek bir not alırım.

  3. Bence muhteşem olmuş ben bu kompozisyonu kompozisyon defterime yazdım yıl sonu her halde hocamın en sevdiği bu kompozisyon olacak okadar yani

  4. Ağaçlar çok önemli varliklardir.Bizim için çok önemlidir. Bize oksijen verir ve bizim dışarıya attığımız karbondioksiti içine alır.Kısacası ağaçlar solunumuz için çok önemlidir.Ağaçlar ormanlara,çevreye,okullara,bahçelere güzellik katar.Ağaçlar ormanlara çok güzellik katar.Ama orman yangınları bizi çok üzer.Orman yangınlarını önlemek için  bir çok önemli şeyler vardır. Ormanda mangal yaptığımızda ateşi sondurmemiz gerekir.Yoksa buda orman yangınına yol açar. Sizde ormanlara ve ağaçlara sahip çıkın.

  5. Ağaçlar bizim oksijen kaynağımızdır.çevremizi bozağaç kandırarak hem gözümüzün yeşilliklerle çevrili olmasını destekler hem de birçok hayvanın evi olarak ağaçları etmiş oluruz evimizin önüne veya mümkünse ormanlara fidanlar ekerek ağaçlandırma yı hızlandır malıyız çünkü ağaçlar temiz hava deposu dur fabrikalar ve hızla çoğalan nüfus sebebiyle hava çok güzel bir şekilde temiz edebileceğini bilmeliyiz çevremizi dikkat ederek tükettiğimiz ürünleri az kullanarak doğada bulunan ağaçların daha az kesilmesine sebep olabiliriz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.