Kompozisyon Örnekleri

Gün içinde nasıl duygular yaşadığımız ile ilgili kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Gün içinde nasıl duygular yaşadığımız ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gün içinde nasıl duygular yaşadığımız ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Gün İçinde Birçok Duygu Yaşanır

İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli yanı duyguları olmasıdır.
Duyguları olması sebebiyle insan gün içerisinde bir çok farklı duygu yaşar. Bazen öfke, bazen sevinç, mutluluk, heyecan, hayal kırıklığı ,acı gibi bir çok duygu gün içerisinde bize eşlik eder.
Önemli olan şey ise duygularımızı yerinde kontrol etmeli ve bize yardımcı olmalarını sağlamaktır.


Gün içinde nasıl duygular yaşadığımız ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Duygularımız Ve Biz

İnsan duyguları olan bir canlıdır. İnsan aklı ve duyguları ile hareket eder.
Doğduğumuz andan itibaren duygularımız bizim arkadaşımızdır. Hiçbir şeyden anlamıyorken bile kızmak, çaresizlik ,sevinç gibi duygular bizimle beraberdir. Küçücük bir çocuk bile sevildiğini veya gergin bir ortam olduğunu anlayabilir. Bu insanın mükemmel yaratılışının kanıtıdır.  Yine hayatı boyunca kendinde olan bu duygular ve elde etmiş olduğu duygularla hayatını yaşamaya devam eder.
Gün içerisinde sevgi ,korku, neşe, nefret, hüzün ,kırgınlık, üzüntü, çaresizlik ,acı çekme  hislerini hissederiz. Olaylar farklı olsa da duygular hep bu hisler üzerine döner dolaşır.
Önemli olan bu duyguları bizlere fayda verecek şekilde yönetmek ve kullanmaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gün içerisinde yaşamış olduğumuz bir çok anı vardır bu anılar bazı olabilir bazı temel istiyor olabilir bazen değişik insanlar ve karşılaşabilir veya farklı durumlarla karşı karşıya kalabiliriz gün içerisinde yaşarsak yaşayalım güzele yorumlayarak kendimizi her zaman iyi yönelterek ve yardımlaşmaya dayanışmaya her zaman dikkat ederek ahlaklı bir insan olmayı tercih etmeliyiz kötülüklerden ahlaksızlıklar dan çeşitli birçok sıkıntılardan kendimize uzak tutmak kendimizi sevmek arkadaşlarımızla ve sevdiklerimize güzel zaman geçirmek günümüze en güzel şekilde geçirmenize yardımcı olacaktır. Gün içerisinde bazen sağlık sorunları yaşayabiliriz bu sağlık sonuçlarını büyüklerimizden yardım alarak atlatabiliriz bazen arkadaşlarımızla kötü Zaman geçirebiliriz arkadaşlarımızla uzay soluk olarak bunun üstünden aşabiliriz bazen ise farklı durumlarla karşı karşıya kaldığımız zaman her zaman iyi düşünmeli güzeli düşünmeli ve kötünün hiçbir zaman düşünmeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.