Kompozisyon Örnekleri

Okumak ile ilgili Kompozisyon

Okumak Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Okumak ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“Bilginin Yolu Okumak”

Okumak bir kişinin gelişmesi cinsel yapısını en iyi şekilde ulaşabilmesi açısından en önemli konulardan bir tanesi olarak görülmektedir.

Okumak insanın hedeflerine ulaşabilmesi açısından öğretmenler ve eğitimler sayesinde en iyi şekilde devletine milletine faydalı bir birey yetişmesini sağlayan önemli bir kuramdır. Çeşitli kaynakları okuyarak kendini geliştiren insanlar İlerleyen dönemlerde bilim insanı Doktor eğitimci gibi mesleklere sahip olarak arkasından gelen gençlere örnek olabilecek niteliklere sahip insanlara yol gösterebilir.

Sonuç olarak arkamızdan gelecek insanlara yol göstermek için devletimize ve milletimize yarar sağlamak için sürekli olarak okumalı ve bu bilgileri yararını bir şekilde kullanmamız gerekir.

Okumak ile ilgili Kompozisyon
Okumak ile ilgili Kompozisyon

Okumak ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“Çağdaş Uygarlık için Okumak”

Okumak bir insanın beyinsel ve zihinsel olarak en üst seviye ulaşabilmesi için önemli kaynakların kendine adapte etmesi ile oluşur.

Okumanın ne kadar önemli olduğunu hiç düşündünüz mü arkadaşlar okumak böyle bir önemli konudur ki Peygamber efendimiz Hz Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem’e gelen ilk ayet okul kelimesi ile başlamaktadır. Dinimizde okumaya bu kadar önem verirken insanlar tarafından bilgiye o kadar ulaşılması kolayken İnsanlar neden bilgiyi bu kadar dışlamaktadır.

Bizim verilen bilgileri en iyi şekilde değerlendirmek teknolojik kaynaklarla bilgilerin en üst seviyeye çıkarılması öğretmenler ve Eğitimciler ile birlikte bu bilgilerin nasıl kullanılacağını Öğrenmek artık çok kolaydır. Bu bilgileri kendimize adapte edilmesi ile beraber ülkemizin çağdaş uygarlıklar düzeyine çıkarılabilmesi yolunda kullanılması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin en ucuz seviyede bağımsızlığını elde ederek güçlü bir devlet olmasını sağlamamız gerekmektedir.

Sonuç olarak bir devletin çağdaş uygarlık düzeyine çıkması bağımsız olması güçlü olması ancak insanların okuması ile elde edilebilecek bir konudur.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Okumak hayatımız boyunca en çok önem vermemiz gereken konuların başında gelmesi gerekmektedir bir insan okuyarak toplumlar arasında var olan sonuçları gösterebilir sıkıntılar çözebilir ve Devleti ve milleti için en güzel faaliyetleri ancak okuyarak yapabileceğini Aklımızdan çıkarmamız gerekir İşte bu nedenle en iyi şekilde eğitim verilmeli ve okumaları sağlayarak en iyi şekilde devletine ve milletine katkılı olması sağlanmalıdır

  2. Okumak bizim için çok önemlidir.Her zaman her yerde okumak ve okumayı kullanmak çok ama çok önemlidir. Okumayı bilen kişiler hayatının her yerinde başarılı olur ve herşeye karşı gayret gösterir.Ama okumayı bilmeyen kişiler hayatında zorluklar yaşarlar ve hayattan bıkmaya başlarlar.Çünkü hayatın tadını çıkaramazlar.Hayattan bıkmak istemiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle okumayı öğrenmeniz gerekir.Okumayı bilen kişi kendine güvenir ve hiç bir zaman pes etmez.Kısacası okumayı bilmekten mahrum kalmayın ve cahil kalmayın.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.