Başarı ile ilgili Kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

Başarı ile ilgili Kompozisyon


Peygamberimizin Hayatı Öğretmeni

Başarı Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Başarı ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“Başarı Neden Gerekli”

Dünyada yaşayan bütün insanların sürekli olarak başarı için çabaladığını söylesek doğrudur.

Peki bir insan için Başarı neden bu kadar önemlidir bir bireyin kendini kanıtla ya bilmesi toplum içerisinde kendine yer bulabilmesi için başarılı ve çalışkan bir kişiliğe sahip olması gerektiğini bilmemiz gerekir. Toplum içerisinde tembel uyuşuk Vatanına ve milletin içerisinde bir faydası olmayan bireyler asla sevilmez başarının elde edilmesi Elbette kolay değildir. Ancak başarı için bizlere verilen bilgilerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir

Sonuç olarak devletimiz ve milletimiz için başarılı bir vatandaş olmamız ve yararlı bir faaliyet yürüterek devletimizi ve milletimizi gururlandırmalıyız.

Başarı ile ilgili Kompozisyon

Başarı ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“Vatan ve Millet için Başarılı Bireyler”

Bir insan olarak başarıyı elde etmemiz bizlerin toplum içerisinde en iyi şekilde saygı görmemizi sağlar.

Peki bir kişi başarıyı kolay bir şekilde elde edebilir mi? Başarı elbette kolay bir şekilde elde edilebilecek bir durum değildir bir insanın başarılı olabilmesi için sürekli olarak zamanı en iyi şekilde değerlendirmesi zamanın öneminin farkında olması planlı ve sistematik bir şekilde çalışması gerektiğini aklından çıkarmaması gerekmektedir bu önemli sistematik düzene uyan kişiler hayatta başarılı bir birey olabilir.

Peki başarı hayatta bizlere neler kazandırır hiç düşündünüz mü? Başarı bizlere Hayat içerisinde ekonomik bir vefa toplum içerisinde Saygın bir duruş devlete ve millete yararlı bir kişilik vasıflarını kazandıran en önemli olgulardan bir tanesi olarak görülmesi gerekmekte olan bir niteliktir. Bu nitelik bizleri örnek alacak olan gençlere bir fiil örnek olarak devletin ve milletin daha aktif ve daha başarılı bireyler üreterek devletimizin Çağdaş uygarlıklar seviyesini çıkmasını sağlayacaktır.

Sonuç olarak Türk milletinin bekası ve güçlenmesi için Türk milletinin sürekli olarak en güçlü halinde durabilmesi amacıyla başarılı bireylerin ortaya çıkmasına sonsuz bir ihtiyacı vardır.


Başarı ile ilgili Kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Buse
Başarı insanların sürekli olarak peşinden koştuğu en önemli konulardan bir tanesi olarak görülmektedir Bir insan başarıyı elde edebilmesi için sürekli olarak planlı ve zamanın önemini bilerek zamanlı planlayarak çalışması gerekmektedir Ancak bu önemli 3 kur Ama dikkat eden kişiler hayatta başarılı olarak ülkesine ve milletine yararlı bireyler olabilirler.
Hamdiye
Başarılı olmak ve başarmak çok önemli iki kavramdır.Başarılı olunca her engeli aşarsınız ve önünüzdeki hiç bir engele takılmazsınız.Başarılı olmak için okumayı ve yazmayı bilmeniz gerekir.Başarılı olmak çok önemlidir.Önemli olan başarılı lik hayatımızda en önemli şeylerden  bir tanesidir.Başarılı olmayı her insan ister ve hayatının her alanında başarıyı kazanmak ister.Ama çalışmak ve azimli olmak yoksa başarıda yoktur.Önümüzde hayat boyunca ucu görülmez merdivenler vardır.Sevgi,saygı,çalışma,azim ve sonda başarı.Sizde bu merdivenleri aşarak başarıya ulaşmış olursunuz.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!