Kompozisyon Örnekleri

Başarı ile ilgili Kompozisyon

Başarı Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Başarı ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“Başarı Neden Gerekli”

Dünyada yaşayan bütün insanların sürekli olarak başarı için çabaladığını söylesek doğrudur.

Peki bir insan için Başarı neden bu kadar önemlidir bir bireyin kendini kanıtla ya bilmesi toplum içerisinde kendine yer bulabilmesi için başarılı ve çalışkan bir kişiliğe sahip olması gerektiğini bilmemiz gerekir. Toplum içerisinde tembel uyuşuk Vatanına ve milletin içerisinde bir faydası olmayan bireyler asla sevilmez başarının elde edilmesi Elbette kolay değildir. Ancak başarı için bizlere verilen bilgilerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir

Sonuç olarak devletimiz ve milletimiz için başarılı bir vatandaş olmamız ve yararlı bir faaliyet yürüterek devletimizi ve milletimizi gururlandırmalıyız.

Başarı ile ilgili Kompozisyon
Başarı ile ilgili Kompozisyon

Başarı ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“Vatan ve Millet için Başarılı Bireyler”

Bir insan olarak başarıyı elde etmemiz bizlerin toplum içerisinde en iyi şekilde saygı görmemizi sağlar.

Peki bir kişi başarıyı kolay bir şekilde elde edebilir mi? Başarı elbette kolay bir şekilde elde edilebilecek bir durum değildir bir insanın başarılı olabilmesi için sürekli olarak zamanı en iyi şekilde değerlendirmesi zamanın öneminin farkında olması planlı ve sistematik bir şekilde çalışması gerektiğini aklından çıkarmaması gerekmektedir bu önemli sistematik düzene uyan kişiler hayatta başarılı bir birey olabilir.

Peki başarı hayatta bizlere neler kazandırır hiç düşündünüz mü? Başarı bizlere Hayat içerisinde ekonomik bir vefa toplum içerisinde Saygın bir duruş devlete ve millete yararlı bir kişilik vasıflarını kazandıran en önemli olgulardan bir tanesi olarak görülmesi gerekmekte olan bir niteliktir. Bu nitelik bizleri örnek alacak olan gençlere bir fiil örnek olarak devletin ve milletin daha aktif ve daha başarılı bireyler üreterek devletimizin Çağdaş uygarlıklar seviyesini çıkmasını sağlayacaktır.

Sonuç olarak Türk milletinin bekası ve güçlenmesi için Türk milletinin sürekli olarak en güçlü halinde durabilmesi amacıyla başarılı bireylerin ortaya çıkmasına sonsuz bir ihtiyacı vardır.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Başarı insanların sürekli olarak peşinden koştuğu en önemli konulardan bir tanesi olarak görülmektedir Bir insan başarıyı elde edebilmesi için sürekli olarak planlı ve zamanın önemini bilerek zamanlı planlayarak çalışması gerekmektedir Ancak bu önemli 3 kur Ama dikkat eden kişiler hayatta başarılı olarak ülkesine ve milletine yararlı bireyler olabilirler.

  2. Başarılı olmak ve başarmak çok önemli iki kavramdır.Başarılı olunca her engeli aşarsınız ve önünüzdeki hiç bir engele takılmazsınız.Başarılı olmak için okumayı ve yazmayı bilmeniz gerekir.Başarılı olmak çok önemlidir.Önemli olan başarılı lik hayatımızda en önemli şeylerden  bir tanesidir.Başarılı olmayı her insan ister ve hayatının her alanında başarıyı kazanmak ister.Ama çalışmak ve azimli olmak yoksa başarıda yoktur.Önümüzde hayat boyunca ucu görülmez merdivenler vardır.Sevgi,saygı,çalışma,azim ve sonda başarı.Sizde bu merdivenleri aşarak başarıya ulaşmış olursunuz.

  3. başarılı olmak için azimli çalışmalı planda olmalı ve çalıştığımız konuları anlamadı ve öğrenmeliyiz başarı biz Türk gençliğinin özünde olduğundan dolayı azimli olmak ve çalışkan olmak bizim duamız gerektiren ahlaklı kavramlarımız dan birkaç tanesidir başarının temeli çok çalışmak öğretmenimizi iyi dinlemek ve verimli ders saatleri yapmak kitap okumak ve ders tekrarı yapmaktan gerçekleşebileceğini bilmemiz gerekmektedir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.