Kompozisyon Örnekleri

24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili Kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde 24 kasım öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


24 kasım öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

 Tarihte 24 Kasım

24 Kasım 1981 yılından beri , Millet Mekteplerinin açılması ve Atatürk’ ün başöğretmenliğin kabulü ile o günden veri “öğretmenler günü” olarak kutlanılmaya devam etmiştir.
Latin harflerinin kabulü  ve ilanından sonra halkın bu yeni harfleri öğrenmesi için seferberlik başlatılmış ve öğretmenler bu alamda büyük görevler üstlenmiştir. Günümüzde de hala öğretmenlerin bu seferberliği devam ermekte , elinden geleni yapan öğretmenler geleceğin neslini yetiştirmektedirler.
Bu fedakar öğretmenlerin kıymetini bilmeli , bir gün değil her gün onları saygı ile anmalıyız.


24 kasım öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yarının Baharları

Öğretmenler , yarının geleceğini inşa eden bugünün ruh mimarlarının.
Tarih boyunca birçok meslek olsa da öğretmenlik , gelecek nesilleri aktarma açısından çok kıymetli olmuştur. 1981 yılından beri kutlanmakta olan bu özel gün , her bakımdan çok anlamlıdır.
Öğretmenlerin insanlar üzerindeki etkisi pedagogların dediği gibi anne ve babadan sonra en etkendir.
Kişi ilk önce ailesinde yetişir, daha sonra ise öğretmeni ile şekillenmeye devam eder. Bu etkileşim hayatta çok önemli bir yer kaplar. Öğretmenlerin kıymetinin bilinmesi ve onlara saygı duymak en büyük haklarıdır.
Onların hakkını ödeyebilmek için bugün değil her gün çalışmalıyız. Çünkü öğretmenler bugünün gülleri yarının baharıdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 24 Kasım öğretmenler günü’nde elbetteki ülkemizin kurucusu olan ülkemizi başöğretmeni olan öncelikle Mustafa Kemal Atatürk’ün bugününü kutlamalıyız çünkü eğitim öğretim alanında bize yenilikleri sunan Türkçe dilimizi bize tanıtan ve eğitimin ne kadar önemli olduğunun bize her zaman beni benimseten atamızı unutmamamız gerekir. Bunun yanısıra karşılıksız bir şekilde bize eğitim-öğretim öğreten bize sevgiyle kucaklayan her zaman bizlerin daha başarılı daha güzel becerilere sahip olmamızı isteyen öğretmenlerimizin bugünün de kıymetini daha iyi bilmeli onlara her zaman ne kadar saygı duyduğumuzu ifade etmeli onlara bir çiçek bir şiir bir resim alarak günün anlam ve önemini onlara yansıtmalı yız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.