Kompozisyon Örnekleri

Anneler Günü İçin Kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Anneler Günü İçin Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Anneler Günü İçin Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kainatta Anne

Anne olmak çok değerli ve kıymetli bir duygudur.
İnsanların akılları ve seçimleri olduğu muhakkaktır. Ancak doğa içerisinde hayvanlara bile baktığımız zaman kendi yavrularına karşı ne kadar merhametli olduklarını şaşkınlıkla izleriz. Bir tavuğun bile korkak olmasına gülerken yavruları için bir yılana veya tilkiye nasıl kafa tuttuğunu izlerken anne olmanın ne demek olduğunu da anlamış oluruz.
Ve bundan da anlamış oluruz ki bir anne yavrusu için sağlam bir dağ gibidir. Korumak için bir dağ , merhamet açısından yağmur gibidir. Besler narince.


Anneler Günü İçin Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Daha Vakit Varken Sev

Sevgi ve merhametle her insanın doğasında olan temel insani duygulardır.
Çevremize baktığımız zaman bu duyguların bazı insanlarda daha kuvvetli olduğunu görürüz. Her insan hatta her canlı kendisine sevgi ve merhamet görmüş olduğu bir insana karşı elinde olmadan sevgi duyar. Çok sinirli ve gergin olduğumuz bir zamanda bile bize sevgi ve merhamet gösteren bir insana karşı kayıtsız duramayız.
Bu duyguları en aşikar şekilde kendine barındıran da annedir. O akılları olmadığını düşündüğümüz hayvanlar bile yavrularını hususunda ne kadar titiz ve ne kadar çabalıyor olduklarını görmez miyiz? Ormanın kralı olduğu halde , konu yavrusuna gelince kedi kesilen aslanlar, korkak tavuk diye dalga  tavukların , civcivleri söz konusu olduğunda aslan kesilmeleri anneliği anlatmaya yetmez mi?
Bizler de bu merhamete kalbimizi açmalı be teşekkürümüzü vakit varken yapmalıyız. Zaman geçince ve annemiz bizim yanımızda artık olmadığı zamanlar pişman olmamak için annemize sıkıca sarılmalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Anneler günü’nde bizler için en önemli varlıklardan biri olan anneler gününü kutlar annelerimizin kıymetini bir daha anlar hediyelerle güzel sözlerle ve kutlamalarla anneler gününü kutlarız. Annelerimiz bizler için çok kıymetlidir doğduğumuz gün büyüdüğümüz güne kadar her zaman bizi sevgi ve saygıyla okşayan merhameti ile büyüten ve her koşulda yanımızda olan koşulsuz bir şekilde sevgisi ile bizi büyüten ve ne olursa olsun her zaman yanımızda bulunan dostluğumuz arkadaşlığımız ve en iyi aile bireylerinden biri olan annelerimize senede bir defa anneler gününü kutlayarak tekrar hatırlıyor verdiğimiz hediyeler hediyelerle annelerimizi mutlu ediyoruz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.