Kompozisyon Örnekleri

Başkaları için kendinizi unutun o zaman sizi de hatırlayacaklardır konulu kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Başkaları için kendinizi unutun o zaman sizi de hatırlayacaklardır konulu kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Başkaları için kendinizi unutun o zaman sizi de hatırlayacaklardır konulu kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Başkası İçin Kendini Unutmak

Fedakarlık, kişinin karşıdaki bir insan için elimden gelenin en güzelini yapması olarak tanımlanabilir.
İnsan sevdikleri için bütün imkanları zorlayarak bazen elinden gelenin en güzelini yapmaya çalışır. İşte buna fedakarlık denir. Bir insan için elimizden gelen tüm çabayı sarf ettiğiniz zaman diğer bir tabirle başkası için kendimizi unutup fedakarlık yaptığımız zaman o insanlar da bizlerin ihtiyacı olduğunda fedakarlık yapacak ve bize hatırlayacaklardır.
Bu şekilde çabalar karşılıksız kalmayacak ve mutlu bir huzurlu hayat bizi bulacaktır.


Başkaları için kendinizi unutun o zaman sizi de hatırlayacaklardır konulu kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İyilik İsteyen İyilik Yapsın

İnsan kendisi için çabalanmasını ve fedakarlık yapılmasını ister.Bu istediği şeylerin olması için kendisinin de başkaları için çabalaması ve fedakarlık yapması lazımdır.
İnsan bazen yanılgıya düşer ve kendisi hiçbir şey yapmadığı halde karşıdaki insanların onun için fedakarlık yapmasını ister. Büyük bir yanılgıdır ve mümkün değildir.
Fedakarlık yapmadığımız sürece karşıdaki insanlar bizlere ne kadar iyi davranırsa davran sın elinde sonunda bıkacak ve bundan vazgeçeceklerdir.
Böyle bir tutum istiyorsa başkası için kendini unutmalıdır. O zaman onlarda bizi hatırlayacak ve bizler için çabalayacaklardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İyilik yapmak her zaman iyiliği beraberinde getirir kötülük yapmak insanlar arasında kargaşaya zorluklara sebep de bir iyilik yaptığımı zaman her zaman toplum içerisinde yardımlaşmayı iyilikleri güzellikleri beraberinde getirebiliriz iyilik her zaman insanların iyimser olmalarını ahlaklı davranmalarına sebep olabilir. İyilik yaptığımı sen karşılıksız bir şekilde yapmalıyız fedakar olduğumuzdan ve iyilik yaptığımı zaman karşımızdaki insanlar bizim onlara yardım ettiğimizi görebilirler.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.