Başkaları için kendinizi unutun o zaman sizi de hatırlayacaklardır konulu kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

Başkaları için kendinizi unutun o zaman sizi de hatırlayacaklardır konulu kompozisyon


Türkçe Öğretmeni

Kompozisyonlar örneklerinde Başkaları için kendinizi unutun o zaman sizi de hatırlayacaklardır konulu kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Başkaları için kendinizi unutun o zaman sizi de hatırlayacaklardır konulu kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Başkası İçin Kendini Unutmak

Fedakarlık, kişinin karşıdaki bir insan için elimden gelenin en güzelini yapması olarak tanımlanabilir.

İnsan sevdikleri için bütün imkanları zorlayarak bazen elinden gelenin en güzelini yapmaya çalışır. İşte buna fedakarlık denir. Bir insan için elimizden gelen tüm çabayı sarf ettiğiniz zaman diğer bir tabirle başkası için kendimizi unutup fedakarlık yaptığımız zaman o insanlar da bizlerin ihtiyacı olduğunda fedakarlık yapacak ve bize hatırlayacaklardır.

Bu şekilde çabalar karşılıksız kalmayacak ve mutlu bir huzurlu hayat bizi bulacaktır.


Başkaları için kendinizi unutun o zaman sizi de hatırlayacaklardır konulu kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

İyilik İsteyen İyilik Yapsın

İnsan kendisi için çabalanmasını ve fedakarlık yapılmasını ister.Bu istediği şeylerin olması için kendisinin de başkaları için çabalaması ve fedakarlık yapması lazımdır.

İnsan bazen yanılgıya düşer ve kendisi hiçbir şey yapmadığı halde karşıdaki insanların onun için fedakarlık yapmasını ister. Büyük bir yanılgıdır ve mümkün değildir.

Fedakarlık yapmadığımız sürece karşıdaki insanlar bizlere ne kadar iyi davranırsa davran sın elinde sonunda bıkacak ve bundan vazgeçeceklerdir.

Böyle bir tutum istiyorsa başkası için kendini unutmalıdır. O zaman onlarda bizi hatırlayacak ve bizler için çabalayacaklardır.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Başkaları için kendinizi unutun o zaman sizi de hatırlayacaklardır konulu kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak