Kompozisyon Örnekleri

Birlik ve Beraberlik ile ilgili Kompozisyon

 Birlik ve Beraberlik Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Birlik ve beraberlik ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“Birlik ve Beraberliğin Önemi”

Dünyamızın güzellikler içerisinde olabilmesi açısından en önemli olgulardan bir tanesi birlik ve beraberlik olduğu herkes tarafından kabul edilmesi gerekmektedir.

Peki neden birlik beraberlik o kadar büyük bir öneme sahiptir birlik beraberlik toplumlar arasında var olan ayrıştırıcı etkenleri ortadan kaldırarak milletlerin içiçe barış içinde huzurlu bir şekilde yaşamasını sağlayan en önemli etkenlerden bir tanesidir. Din dil ırk renk farketmeksizin birlik ve beraberliğin olduğu dünyada Milletler devletler huzur içerisinde çıkar gözetmeksizin huzur içinde yaşayacağı gözlenmektedir.

Sonuç olarak birlik ve beraberliğin bize getireceği güzellikleri göz ardı etmememiz ve bunlar için dünyada Türk Milleti olarak çalışmalar yapmamız gerekmektedir.

Birlik ve Beraberlik ile ilgili Kompozisyon
Birlik ve Beraberlik ile ilgili Kompozisyon

Birlik ve beraberlik ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“Güzel Bir Dünya İçin Birlik ve Beraberlik”

Bir vatandaş bir millet bir devlet olarak birlik ve beraberliğin bize getirdiği kazançlar elde etmemiz açısından birlik ve beraberliğin en üst seviyede uluslararası şekilde Dizayn edilmesi gerekmektedir.

Birlik ve beraberliğin ilk olarak bireyler arasında sonra millet içinde sonra devlet bünyesine katılarak en yakın ve en samimi devletlerle birlik ve beraberliğin sağlanması ardından bu güzel birlik ve beraberlik duygusunu devletten arasında yaygınlaştırarak dünyamızı güzel bir yere çevirmemiz gerekmektedir.

Öyle ki sürekli olarak çıkar içerisinde olan devletlerin yeraltı kaynakları zengin olan milletleri arasında birlik ve beraberlik fesat işleri yaptıkları ve bu devletlerin sürekli olarak savaş ve yıkım içerisinde olmaları Onların işine yaramaktadır ancak Türk Milleti olarak Türk-İslam Birliği’nin adaletini yaymamız gerektiğini Ancak bu şekilde birlik ve beraberliğin olgu içerisinde yayılacağını tüm dünya göstermemiz gerektiğini Aklımızdan çıkarmamız gerekmektedir.

Sonuç olarak birlik ve beraberliğin yayılmasında en büyük görevin Türk İslam devletleri üstünde olduğunu unutmamak ve Bu doğrultuda Kızıl elmaya ulaşmamız gerektiğini Aklımızın bir tarafına not edinmemiz gerekmektedir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Dünyamızın en çok ihtiyaç duyduğu birlik ve dayanışma olduğunu söylesem doğru olur birlik ve dayanışma içerisinde olan Milletler sürekli olarak en iyi şekilde gelişen ve güçlü ayakta durabilen milletlerdir Türk milleti ise birlik ve dayanışma örneklerini tarih ne olursa olsun sürekli olarak gösteren ve kanıtlayan en önemli milletlerden bir tanesidir.

  2. Birlik ve beraberlik dünyamız için çok önemlidir.Her insanın içinde birlik ve beraberlik duygusu olması gerekir.Birlik ve beraberlikle birlikte çok güzel işler ortaya çıkar.Birlik ve beraberlik bizim için çok ama çok önemlidir. Birlik ve beraberlik ile ilgili çoğu atasözü vardır ve bunlardan bir tanesi birlikten kuvvet doğar ben bu atasözünün çok seviyorum ve birlik ve beraberlik gerektiğinde her zaman söylüyorum.Nerede birlik orada dirlikte çok güzel bir atasözüdür.Her zaman kullandığımız atasözleri bize daha çok azim verir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.