Toplumumuzdaki millî birlik ve beraberlik ile ilgili aşağıya kısa bir yazı yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Toplumumuzdaki millî birlik ve beraberlik ile ilgili aşağıya kısa bir yazı yazınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Toplumumuzdaki millî birlik ve beraberlik ile ilgili aşağıya kısa bir yazı yazınız. Yazınızda duygu ve düşüncelerinize yer veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Toplumumuzdaki millî birlik ve beraberlik ile ilgili aşağıya kısa bir yazı yazınız. Yazınızda duygu ve düşüncelerinize yer veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Toplumumuzdaki milli birlik ve beraberlik ülkemizin en güçlü yapı taşı olarak görülmesi gerekir. Ülkemizde toplum uzun bağlı olduğu milli birlik ve beraberlik dayanışma olgusu tarih boyunca ülkemize göz dikmiş olan düşmanlara en büyük gücümüzü ifade eder.

Toplumumuzdaki milli birlik ve beraberlik olgusunun güçlü temellere dayandığını Örnek vermek gerekirse Çanakkale Zaferi 15 Temmuz gibi örnekler ülkemizin sahip olduğu değerleri ne kadar güçlü olduğunu ifade etmektedir.


Toplumumuzdaki millî birlik ve beraberlik ile ilgili aşağıya kısa bir yazı yazınız. Yazınızda duygu ve düşüncelerinize yer veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Türk milleti örf ve adetlerine sahip çıkan dini ögelerini kutsal Sayan toplum içerisindeki milli birlik ve beraberlik olgusunu bu Temeller Üzerine dayandıran bir millet olarak Tarih sahnesinde yer almaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin milli birlik ve beraberlik olgusunun ne kadar güçlü olduğunu 15 Temmuz gecesinde Çanakkale zaferinde Kurtuluş mücadelesinde ve gaza ve Fetih anlayışında sürekli olarak görmekteyiz.

Türk ulusunun bu kadar güçlü olmasının temel sebebi yukarıda belirttiğimiz gibi dini Öge ve motifler çerçevesinde bir bütün olarak hareket etmesi Türk örf ve adetlerini en iyi şekilde sahiplenmesi Bir milletin en iyi güçlü olmasını sağlayan birlik ve dayanışma olgusunu sağlar.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Toplumumuzdaki millî birlik ve beraberlik ile ilgili aşağıya kısa bir yazı yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Berke
Toplumumuzdaki millî birlik ve beraberlik hakkındaki yazınız çık güzelmiş.
Elif
Benim ödevimde çok işe yaradı çok teşekkürler
Ela
Bu cevaplar bir tane siz bir tanesiniz.
Özge
Topluma toplumumuzdaki milli ve birlik ve beraberlik ile ilgili aşağıya kısa bir yazı yazınız yazdığınız duygu ve düşünceleri veriniz veriniz
Matematik Öğretmeni
Duygu toplumsal bilik ve beraberlik sevgi ve kardeşlik gibi duyguları arttırarak birlik olmamızı sağlar.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!