Böcek olmayı kabul edenler, ezilince şikayet etmemelidirler ile ilgili kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

Böcek olmayı kabul edenler, ezilince şikayet etmemelidirler ile ilgili kompozisyon


Türkçe Öğretmeni

Kompozisyonlar örneklerinde Böcek olmayı kabul edenler, ezilince şikayet etmemelidirler ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Böcek olmayı kabul edenler, ezilince şikayet etmemelidirler ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Böcek Veya Kartal Olmak

İnsan hayat içerisindeki değerini kendi biçer.

Başarı imkanlar sınırında olan bir şey olsa da asıl olan kişinin elinden geleni yapması ve içindeki mücadele ruhuyla hareket etmesidir.

Onun için bir insan aslanlar gibi yaşamakla böcek gibi yaşamak tercihi arasında serbesttir. Ya elinden geleni yapar kartal gibi uçar yada böcek gibi ayaklar altında ezilir. Şikayet etmeye hakkı da yoktur.


Böcek olmayı kabul edenler, ezilince şikayet etmemelidirler ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Böcek Olmayı Kabul Etmek

Hayatta insanın elinde olan ve olmayan olmak üzere iki çeşit şekilde gelen seçenekler vardır.

Nerede doğacağımız, annemiz ve babamız, içinde bulunduğumuz toplum elimizde olmayan olaylardır. Ancak hangi imkan içerisinde olursak olalım içimizdeki başarı potansiyeli daima mevcuttur ve bunu harekete geçirmek bizim elimizdedir.

Hayatta böcek gibi mi yoksa aslan gibi mi yaşamaya karar vermeliyiz önce. İnsanlardan bazıları hiçbir şey yapmadan kalır ve böcekler gibi ayak altında ezilmeye mahkum olur. Bundan şikayet etmeye hakları yoktur.

Şimdi, düşünüp seçim yapmamız lazım!


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Böcek olmayı kabul edenler, ezilince şikayet etmemelidirler ile ilgili kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak