Kompozisyon Örnekleri

Böcek olmayı kabul edenler, ezilince şikayet etmemelidirler ile ilgili kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Böcek olmayı kabul edenler, ezilince şikayet etmemelidirler ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Böcek olmayı kabul edenler, ezilince şikayet etmemelidirler ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Böcek Veya Kartal Olmak

İnsan hayat içerisindeki değerini kendi biçer.
Başarı imkanlar sınırında olan bir şey olsa da asıl olan kişinin elinden geleni yapması ve içindeki mücadele ruhuyla hareket etmesidir.
Onun için bir insan aslanlar gibi yaşamakla böcek gibi yaşamak tercihi arasında serbesttir. Ya elinden geleni yapar kartal gibi uçar yada böcek gibi ayaklar altında ezilir. Şikayet etmeye hakkı da yoktur.


Böcek olmayı kabul edenler, ezilince şikayet etmemelidirler ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Böcek Olmayı Kabul Etmek

Hayatta insanın elinde olan ve olmayan olmak üzere iki çeşit şekilde gelen seçenekler vardır.
Nerede doğacağımız, annemiz ve babamız, içinde bulunduğumuz toplum elimizde olmayan olaylardır. Ancak hangi imkan içerisinde olursak olalım içimizdeki başarı potansiyeli daima mevcuttur ve bunu harekete geçirmek bizim elimizdedir.
Hayatta böcek gibi mi yoksa aslan gibi mi yaşamaya karar vermeliyiz önce. İnsanlardan bazıları hiçbir şey yapmadan kalır ve böcekler gibi ayak altında ezilmeye mahkum olur. Bundan şikayet etmeye hakları yoktur.
Şimdi, düşünüp seçim yapmamız lazım!


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bir insan kendisine değer vermediğin zaman ve karşındaki insanların onu küçülmüş emmesine değer vermemesi de izin verdiği zaman elbette ki bu değersizlik ve bu kötü hisler onu başka olumsuz yönde r çekecektir. Bir insan böcek olmayı kabul ediyorsa ezildiği zamanda şikayet etmemelidir çünkü bir insan kendine göre özgü ve kendine özel davranışları kendini özel düşünceleri vardır bu düşünceden i ile insan kendini özel bir sayar eğer bu düşüncelerini değer verme seve bu düşüncelerle kendini güzel ifade etmezse elbette ki zor durumda kalabilir ve karşıdaki insanlar ona kötü davranabilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.