Kompozisyon Örnekleri

10 Yıl Sonra Ne Olacağım Konusu İle İlgili Kompozisyon

Kopozisyonlar örneklerinde 10 Yıl Sonra Ne Olacağım Konusu İle İlgili Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


10 Yıl Sonra Ne Olacağım Konusu İle İlgili Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

10 Yıl Sonra Ben

On yıl sonraki hayalim küçüklüğümden beri hayalini kurduğum üniversiteyi kazanarak doktorluğa adım atmak.
Küçüklüğümden beri her zaman doktor olmak istedim ve insanlara şifa dağıtmanın hayalini kurdum. On yıl sonra hayallerimi bu kadar yaklaşacak olmak bana şimdiden çok heyecan veriyor . Bence herkesin hayata dair hayalleri olmalı ve o hayaller uğurunda çabalamalıdır. Yoksa yaşamanın anlamı kalır mı ki.
Hadi sizde bir hayal kurun ve bu hayal uğrunda mücadele edin . Bu hayatı değerli kılan en büyük güzelliktir.


10 Yıl Sonra Ne Olacağım Konusu İle İlgili Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Öğretmenlik Hayalim

On yıl sonra olmak istediğim yer güzel bir üniversite kazanarak başarılara adım atmak.
Küçüklüğümden beri öğretmen olmak istiyorum. Öğretmen olarak geleceğin nesillerini yetiştirmek ve küçücük yüreklere umut olmak istiyorum. Bu umut beni hayata bağlayan ve çalışma azmini artıran en büyük etken. Bence bir insanın hayatta başarılı olması ve azimle çalışabilmesi için hayallerinin olması şarttır. Kurduğumuz hayaller burada çalışmak insanı hayata bağlar ve yaşam enerjisi verir.
Ben de bundan on yıl sonra kurmuş olduğum öğretmenlik hayaline çok yaklaşmış olacağım. Sizlerde bir hayal kurun ve o hayal uğrunda yaşama tutunun. Bakın neler değişecek, görün.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 10 yıl sonra elbetteki büyüyecek okulumuzu bitirecek ve istediğimiz mesleğe sahip olabileceğiz 10 yıl sonra kendimizi geliştirmek için bugünden başlamalı ve istediğiniz meslekte veya istediğimiz konuda olmak için çok çalışmalıyız 10 yıl sonra istediğimiz bir mekanda olmak için öncelikle istediğimiz hedefe ulaşmanın planını yapmalı eğer bir meslek edinecek Zeki veya bir kariyer sahibi olacaksak ya da kendimize bir konuda geliştirmek istiyorsak muhakkak bugünden çalışarak kendimize hazırlamalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.