Ders Notları

50 yıl sonra dünyanın durumunun nasıl olacağını düşünüyorsunuz?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler 50 yıl sonra dünyanın durumunun nasıl olacağını düşünüyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


50 yıl sonra dünyanın durumunun nasıl olacağını düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Günümüzden 50 yıl sonra dünyanın durumu var olan iç savaşlar mücadeleler sıkıntılar yüzünden birçok Savaş içerisinde olacağı ve yıkılma sürecine gireceğini inanıyorum.


50 yıl sonra dünyanın durumunun nasıl olacağını düşünüyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzden 50 yıl sonra dünyanın yapılan ekonomik gelişmeler ile beraber ve bilim ve bilimsel çalışmalar sonucunda Uçan araçlarını olacağı birçok sağlık alanında gelişmeler olarak birçok hastalıklardan kurtulacağımız var olan sorunların çözüleceği ve ekonomik bir defa an geleceğini ifade edebilirim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dünyamızın 50 yıl sonraki durumu bence doğal güzelliklerin fazla olmadığı nüfusu ve teknolojinin hakim olduğu bir dünya olabileceğini düşünüyorum. Özellikle teknolojik araçların teknolojik ulaşım araçlarının ve robotların ülkemizde hakkım olabileceği düşünülebilir. İnsanların iş imkanlarının ve iş ortamlarının günümüzde kimden farklı bir şekilde olabileceği idi kaçınılmaz olabilir. Bence 50 yıl sonra insanlar ağaçların ve doğal çevrenin olmadığı ortamlara sahip bir yaşam sürebilirler. Ayrıca küresel ısınma sebebiyle havaların çok fazla sıcak olması hava kirliliğinin çok fazla olması ve insan nüfusuna bağlı olarak kalabalığın çok fazla olması kaçınılmaz bir durum olacaktır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.