Ders Notları

İnsanlar 20 yıl sonra ne tür aydınlatma araçları kullanabilirler? Tartışalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri İnsanlar 20 yıl sonra ne tür aydınlatma araçları kullanabilirler? Tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İnsanlar 20 yıl sonra ne tür aydınlatma araçları kullanabilirler? Tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde kullandığımız aydınlatma araçları yıllar öncesi icat edilen ampulün icadı ile başlamış ve de aynı mantık üzerinden geliştirilen araçlardır. 20 yıl sonra Büyük olasılıkla enerji kaynağımız güneş enerjisi Rüzgar enerjisi dalga enerjisi gibi yenilebilir enerji kaynaklarından faydan alınarak aydınlatmalarımız elde edilmiş olacaktır.


İnsanlar 20 yıl sonra ne tür aydınlatma araçları kullanabilirler? Tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanlar ilk çağdan itibaren ateşin bulunması ile hem aydınlatmalarını hem de ısınmalarını sağlamışlardır. Sonraki yıllarda dünyanın gelişmesi ile fosil yakıt bulunmuş gaz yağları kullanılarak aydınlatılmış başlanmıştır.

Elektrik enerjisinin patchbay ampulün icadı ile birlikte aydınlatma ampul floresan gibi araçlarda gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Günümüz aydınlatmaları hala bu şekilde devam etmektedir. Sadece az voltajda daha fazla aydınlatma elde edilen tasarruflu aydınlatma araçları kullanılmaktadır.

Büyük olasılıkla gelecek 20 yıl içerisinde aydınlatma aynı şekilde ampuller floresanlar projektörler gebe araçlarla devam ederken elektrik enerjisinin kaynağı değişerek güneş enerjisi rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir. Enerji kaynaklarından elde edilmeye başlanacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 20 yıl sonra insanlar genellikle teknolojinin gelişmiş olduğu ve çeşitli imkanlara sahip oldukları Aydınlatma araçlarına ihtiyaç duyacakları söylenebilir günümüzde ampullerin kullanıldığı aydınlatma araçlarında yeni yıl sonra daha pratik daha teknolojik ve daha modern araçlarını kullanacaklarını söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.