Ders Notları

Spor yapmanın önemiyle ilgili düşüncelerinizi anlatan bir yazı

5. Sınıf Türkçe Spor yapmanın önemiyle ilgili düşüncelerinizi anlatan bir yazı konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Spor yapmanın önemiyle ilgili düşüncelerinizi anlatan bir yazı konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Spor yapmak bedeni veya zihni geliştirmek amacıyla, kişisel veya toplu olarak gerçekleştirilebilen, bazı kurallara göre uygulanan hareketlerin ismi spordur. Spor yapmak insanın sağlıklı bir yaşam sürmesi için mutlaka olması gerekendir. Spor yaparak daha dayanıklı ve güçlü kaslara sahip olabiliriz.

Kemiklerimiz kuvvetlenir, sindirim sistemimiz düzene girer, spor yaparken hiçbir şey düşünmediğimiz için zihnimiz gelişir, kalp krizi ve kanser gibi riskler azalır.


Spor yapmanın önemiyle ilgili düşüncelerinizi anlatan bir yazı konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Spor, tüm insanların sağlıkları için yapması gereken bir aktivitedir. Özellikle çocuk yaşlarda, spor alışkanlığı kazanmak ilerleyen yaşlarda sağlıklı ve dinç bireyler olmamızı sağlar.

Çünkü spor yapmak bir alışkanlıktır ve ge yaşlarda başlanırsa bu alışkanlık ilerleyen yaşlara kadar devam eder. Spor yapmak, vücut sağlığı açısından çok önemlidir.

Çünkü spor yapan insanların iç organları daha sağlıklıdır ve kas yapıları da gelişmiştir. Kas gelişimi vücuttaki yağlanmanın önüne geçer, hem fit bir görünüm sağlar, hemde vücudun yağlanmasını önler.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.