Ders Notları

Spor yapmanın sağlığımız için önemini anlatan bilgilendirici bir metin yazınız.

4. Sınıf Türkçe Spor yapmanın sağlığımız için önemini anlatan bilgilendirici bir metin yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Spor Yapmak Ne Yarar Sağlar?
Spor yapmak insan sağlığı için çok önemlidir. Birçok hastalığın spor yapmamak ve aşırı kilo ile sağlıksız beslenmeden kaynaklı olduğunu artık biliyoruz. Sağlıklı beslenen ve spor yapan bir insan kolay kolay hasta olmaz, hasta olsa da kolaylıkla atlatır.
Spor, fiziksel performansı yükseltir, oksijen kapasitesini arttırır ve kalp ritmini düzenler. Kolesterol seviyesini uygun hale getirerek dolaşım sistemini düzenler ve insan psikolojisine de katkı sağlar. Doktorlar hastalık için gelen herkese sağlıklı beslenmesini ve spor yapmasını tavsiye eder. Bu tavsiyelere uyan insanlar memnun olurlar. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Spor yaptığımız zaman sağlıklı ve zinde oluruz spor yaptığımız zaman kilo alımımız dengelenir kilo aldığımız zaman ve hareketsiz bir yaşam az olduğu zaman birçok hastalığa sebep olur dengeli ve düzenli beslenmenin yanında spor yaptığımız zaman dinç sağlıklı bağışıklığımızı yüksek olduğunu hissederiz hastalıklara karşı savaşan bir vücuda sahip oluruz spor yaptığımızda kendimize iyi hissederiz çok fazla stresli olmayız hareketli bir yaşamımız olduğu zaman sosyal hayata daha etkin oluruz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.