Ders Notları

Vatanımıza ve milletimize karşı ne gibi sorumluluklarımız vardır? Belirtiniz.

7. Sınıf Din Kültürü Vatanımıza ve milletimize karşı ne gibi sorumluluklarımız vardır? Belirtiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
İslam dini vatana ve millete karşı görevlerinde insanları uyarmış ve bunun hakkında hadislerle sevaplar bildirmiştir. Askerlik, vergi gibi görevleri yapmak, düşmanlara ve bölücülere fırsat vermemek , ülkemizin en iyi yerlere gelmesi için çalışmak bizim sorumluluklarımızdır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Vatanımıza ve milletimize olan görevlerimizden başlıcaları öncelikle bağımsızlığımızın simgesi olan bayrağımız ve İstiklal marşı’mızı her zaman saygılı olmak güvenliğimizi tehdit edecek veya bağımsız orada hissedecek bir durumda milli mücadele ruhu ile bağımsızlığımıza savunmak bunun yanı sıra toplu alanlarda kullanmış olduğumuz alanlara temiz ve özenli kullanmak yerlere çöp atmamak çevremizi temiz tutmak doğal kaynaklarımızı tasarruflu ve bilinçli kullanmak gibi birçok davranışın olabildiğini söyleyebiliriz. Vatanımıza ve milletimize saygı duymak istiyorsak tarihimiz ve kültürümüzü yaşatmalıyız Ayrıca çevremizdeki insanlara her zaman yardımsever ve ahlaklı bir şekilde yaklaşmalıyız bunun yanı sıra bize düşen görevlerden biri çalışkan bir öğrenci olarak devletimizi yüksek konumlara getirmektir ekonomik ticaret sanayi alanında kendimizi geliştirmek de vatanımız için oldukça kıymetlidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.