Ders Notları

Ampute Millî Futbol Takımı’mız milletimize hangi özellikleriyle örnek olmaktadır?

6. Sınıf Türkçe Ampute Millî Futbol Takımı’mız milletimize hangi özellikleriyle örnek olmaktadır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ampute Millî Futbol Takımı’mız milletimize hangi özellikleriyle örnek olmaktadır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Ampute Millî Futbol takımımız Türkiye’yi en üst seviyede temsil etmiş, başarılı bir takımdır. Onların aldıkları bu başarılar bizi millet olarak gururlandırmıştır.

Bu sporcular inançlı, kendisine güvenen, çalışkan insanlardır. Millet olarak birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece amaç ettiğimiz bir uğurda inancımızı kaybetmezsek çalıştığımız takdirde tüm zorlukları aşabileceğimizi görmüş oluruz.


Ampute Millî Futbol Takımı’mız milletimize hangi özellikleriyle örnek olmaktadır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ampute Millî Futbol Takımı’mız futbolcuları hayatta çeşitli zorluklara göğüs germiş, geçmiş hayatlarında yaşadıkları acı olaylar sonucunda engelli durumuna düşmüş, bazıları gazı olan sporculardan oluşmaktadır. Bu takımın bu denli başarılı olması Türk milleti üzerinde olumlu etkiler bırakmış, o insanlara karşı sevgi oluşturmuştur.

Bu sporcular inandıkları amaç uğruna çalışmalarından ödün vermemiş vede öz güvenleri her zaman yüksek olmuş insanlardır. Bu insanları örnek  alan kişiler onla gibi inançlı öz güveni yüksek çalışkan birisi olabilir. Ekip olarak istedikten sonra her türlü başarı elde edilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Herhangi bir spor dalında ülkemizi temsil eden ve ülkemiz için yüksek başarı elde etmiş sporcularımızı izlerken ve kazanmış oldukları ödülleri görürken bizlerin de gurur kaynakları olduğunu biliriz. Bir spor dalında en yüksek başarı elde eden Türk sporcusu bizleri de mutlu eder çünkü bu alanda başarı göstermesi ülkemizin kültürel ve sanat spor dalında yükseldiği için bizleri de gururlandırır ve ne kadar mutlu olduğumuzu gözlemleyebiliriz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.