Ders Notları

Genel ağ üzerinden yapılan alışverişler hangi değişikliklere sebep olmaktadır?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Genel ağ üzerinden yapılan alışverişler hangi değişikliklere sebep olmaktadır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Genel ağ üzerinden yapılan alışverişler hangi değişikliklere sebep olmaktadır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Genel ağ üzerinden yapılan alışverişler alacağı ürünü denemeden deneme imkanı olmadan aldığı için riskli bir alışveriş yapmış olur.

Aldığımız ürünleri zamandan kazanarak zahmetsizce alır ve sanal sepetimize koyarız. Bu sayede fiziki bir yorgunluk yaşamamış oluruz.


Genel ağ üzerinden yapılan alışverişler hangi değişikliklere sebep olmaktadır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:   İnternet’in yaygınlaşması ile akıllı cihazların hayatımıza girmesi ile e-ticaret Web sitelerinden alışveriş yapmak bir rahatlık haline gelmiştir. İnsanların ucuz, hızlı, güvenilir, bilindik, hizmetleri kaliteli sitelerden alışveriş yapmaları moda haline gelmiştir.

İnternet üzerinden yapılan alışverişler alışveriş ahlakımıza bazı değişikliklere sebep olmuştur. İnternet üzerinden sanal mağazalarda yapılan alışverişler gerçek mağazalardan farklı olarak orada çalışan insanlar olmamasını hızlı satışlardan dolayı üretimin yetişmesi için ithalatın artmasına dağıtım da kargo ve dağıtım şirketlerine çok daha fazla iş düşmesine bununla birlikte ekonomik kalkınmayı olumlu yönde etkilemektedir.

Müşteri açısından ise aldığı ürünün deneme fırsatı olmadığı için bedenine uygun olmayan veya yanlış ürün gelmesi durumunda alışverişte aksaklıklar ve iadeler gecikmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Genel ağ dan aldığımız ürünler genellikle denemeden görmeden ve üstümüze giymeden almış olduğunuz ürünler olduğundan dolayı değişimin çok fazla olduğu ve gerçekleştiği ürünlerdir. Yalnız giyim alanında değil teknolojik ev araç ve gereçleri market alışverişi ve birçok ihtiyacımızı sanal ortamdan karşılığı ya biliyoruz. Bazen aldığımız ürünler istediğimiz gibi gelmeyebilir. Bunların değişimini sağlamak genelde süreleri tabi kılınır. Bu sebeple sana ortamda alışveriş yapmanın bir riski budur. Çünkü sanal ortamda yaptığımız alışverişte sadece görüntü olarak gördüğümüz bey tam bir şekilde açık gözle görmediğimiz ürünlerin satın almak değişimlere ve iyadelere sebep olabilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.