Ders Notları

“İyimser insan her felakette bir fırsat, kötümser insan da her fırsatta bir felaket görür.” düşüncesine katılıyor musunuz? Neden?

8. Sınıf Türkçe “İyimser insan her felakette bir fırsat, kötümser insan da her fırsatta bir felaket görür.” düşüncesine katılıyor musunuz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“İyimser insan her felakette bir fırsat, kötümser insan da her fırsatta bir felaket görür.” düşüncesine katılıyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: “İyimser insan her felakette bir fırsat, kötümser insan da her fırsatta bir felaket görür.” düşüncesine katılıyorum. İyimser insanlar hayatlarında karşısına çıkan sorunları bir fırsat görerek çözüm yolları ararken, kötümser insanlar fırsatları felaket görerek temkinli yaklaşır.


“İyimser insan her felakette bir fırsat, kötümser insan da her fırsatta bir felaket görür.” düşüncesine katılıyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Evet katılıyorum. İyimser insan sürekli olarak karşısına çıkan kötülüklerden ve sıkıntılardan bir ders çıkararak hayatına devam eder ve hayatında bu şekilde başarılı bir şekilde devam eder. Ancak kötümser insan, hayatında karşısına çıkan bir olumsuzluk görür ve bu fırsatı değerlendirmekten vazgeçer. Bu da kötümser bir kişinin hayat içerisinde başarılı olmasını engellemektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İyimser insanlar devamlı karşılaşmış oldukları zorluklara ve sıkıntılara karşı alımlı ve sabırlı davranırlar. Çekmiş oldukları sıkıntılar ve acılar karşısında her zaman iyinin ve güzel’in geleceğini bilirler. Olumsuzluklar karşısında sabırla bekler hoşgörü ile yaklaşır ve durduklarında hayatın bir sınavı olduğunu bilirler. Çünkü karşılaşmış olduğumuz zorluklar karşısında elbet bir iyilik her iyiliğin içinde bir kötülük olur. Yalnız iyimser olmayan insanlar ve her alaya kötümser yaklaşan insanlar negatif oldukları için devamlı felaketi ve olumsuzluğu düşünürler. Bu hem onları mutsuz eder hem de karşılaşmış oldukları birçok olay karşısında o olayları zorluk içerisinde aşar var.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.