Ders Notları

Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor?

4. Sınıf Türkçe Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Vatan savunması biz Türkler için bir namus dur bizim vatan sevgimiz her şeyin önünde gelir. Biz Türkler evsiz barksız aç şekilde kalabiliriz fakat vatansız kalamayız onun için vatan demek namus demektir bizim için.

Vatan savunması denince akla Tarih boyunca bu vatan uğruna şehit olmuş nice Mehmetçik aklıma geliyor. Güney doğu Anadolu’da teröre şehit verdiğimiz Mehmetçik geliyor aklıma.


Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Biz asker bir millet olduğumuz için vatan severlik denilince aklımıza ilk gelen vatan savunması olmaktadır. Elbette sevginin derecesi, sevdiği uğrunda ölmeyi göze ölebilmekte ölçülür.

Ancak, vatanı sevmenin tek yolu, uğrunda can vermek değildir. Günümüzde vatanı sevmek, vatana hizmet etmekle, milleti muasır medeniyet seviyesine yükseltebilmekle doğru orantılıdır. Bu da ülkeyi bilimde, teknikte, sanayide tarımda daha bir çok alanda Batı’yla rekabet edecek noktalara taşımakla mümkün olur.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bence metin çok güzel di .          

    Arkadaşkar kendi isminizi yamayın benden zize tavsiye

    Bide hep şifrenizi değiştirin

  2. Vatan savunması denilince aklımıza vatanımızın huzuru mutluluğu birliği ve vatan topraklarımızın bölünmezliği ne savunmak ve vatanımıza sahip çıkmak için elimizden gelen her türlü fedakarlığı ve sorumlulukları yapmak gelir. Vatanımıza özgü bir şekilde yaşamak hepimizin hakkıdır. Vatan topraklarında da özgür bir şekilde hak ve özgürlüklerimizi yaşamak her vatandaşın sahip olacağı en güzel özelliklerden biridir. Vatanımızın güvenliğini sağlamak için polislerimiz jandarma larımız ve tüm güvenlik güçlerimiz birçok çaba ve emek harcamaktadır. Bizler de vatanımızı korumak kültürümüzün kıymetini bilmek sahip olduğumuz değerlerin farkına varmak bayrağımızı ve İstiklal marşı’mızı en güzel şekilde okumak ve sahip çıkmak gibi birçok değerimizi kıymetini bilmeli ve vatanımızın üzerinde bulunduğu topraklarda huzurlu bir şekilde yaşamanın ne kadar kıymetli olduğunu bilmeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.