Ders Notları

“İyilik” kelimesi size ne ifade ediyor?

4. Sınıf Türkçe “İyilik” kelimesi size ne ifade ediyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“İyilik” kelimesi size ne ifade ediyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

İyilik kelimesi bana mutluluk Sevinç insanlara yardım etme dayanışma yardımlaşma güzel bir davranış güzel ahlak gibi birçok kelimeleri ve duyguları ifade ettiğini söylememiz mümkün olacaktır.


“İyilik” kelimesi size ne ifade ediyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İyilik kelimesi bana toplum içerisindeki insanlara yardım etme yardıma muhtaç olan insanların yüzünü güldürme insanların ihtiyaçlarını karşılama mutluluk Sevinç dayanışma yardımlaşma millet içerisinde birlik ve dayanışma gibi birçok duyguları ifade ettiğini söylememiz mümkün olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İyilik denilince aklımıza karşılık beklemeden karşımızdaki insana yardım etmek karşımızdaki insanı kucaklamak ve karşımızdaki insanın sonsuz bir şekilde sevmek ifadesi gelmektedir. İyilik bir toplum bir arkadaş ve bir dost arasında yapıldığı zaman güzel duyguları çoğaltır ve insanların birbirine kaynaşmasını sağlar. İyilik yap denize at atasözünün de anlatılmak istenen iyiliği yaptığımız zaman karşımızdaki insana asla yüzüne vurmadan ve o insanı kalbini kırmadan yapmak oldukça önemlidir. İyilik yapmak bizi mutlu edebilir. İyilikler çoğaldıkça insanlar birbirini sever.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.