Ders Notları

Şehitlerimiz sizin için ne ifade ediyor?

4. Sınıf Türkçe Şehitlerimiz sizin için ne ifade ediyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Şehitlerimiz sizin için ne ifade ediyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Şehitlerimiz benim için çok büyük anlam ifade ediyor çünkü onlar canını hiçe sayarak ailelerine çocuklarını eşini hiçbirine düşünmeden öleceğim diye korkmadan vatanları için canlarını feda ettiler onları saygıyla anıyoruz onlar için dua ediyoruz onları çok seviyoruz onlara minnettarız mekanları cennet olsun.


Şehitlerimiz sizin için ne ifade ediyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Şehitlerimiz benim için fedakarlığın vatanımın uğruna ölmenin sembolü gibiler vatanları uğruna canlarını veren şehitlerimizden Allah razı olsun mekanları cennet olsun çünkü onlar ailelerine eşlerine hatta çocuklarını geride bırakarak vatanları uğruna savaşmaya gittiler canlarını feda ettiler kim bilir ne acı çekerek ördüler onlara borcumuza asla ödeyemeyiz onlara çok minnettarız.

Gözlerini kırpmadan ölüme doğru yürüdüklerini vatanları uğruna canlarını feda ettiğini görüyoruz Çanakkale şehitlerimiz 15 temmuz şehitlerimiz Kurtuluş savaşı’ndaki şehitlerimiz hepsini saygı ile anıyoruz mekanları cennet olsun.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Şehitlerimiz için milli mücadele vermiş ve vatanımız koruyabilmek ve düşmanlardan temizliği bilmek için canlarını siper etmiş ölümsüz kahramanlar Iğdır. Her daim ülkesini ve vatanıni koruyacak kahramanlarımız vardır. Şehitlerimizin her zaman saygı ve hürmetle anarız. Tarih boyunca şehitlerimiz kahramanlıkları ile ben vermiş olduğu mücadelelerle kendilerine en güzel şekilde kanıtlamışlardır. Özellikle 1. Dünya savaşı Çanakkale savaşı ve Kurtuluş Savaşı’nda birçok şehit verdik. Bu gibi milli mücadeleler olduğu zaman küçük büyük kadın demeden tek Birlik içerisinde milli mücadeleyi vermiş ve şehit olmaktan asla kaçırmamış lardır. Şehitlerimiz cennette mükafatlandırır olmuş ve her dahil alınacak ve unutulmayacak sonsuz kahramanlardır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.