Ders Notları

“Her insan bir engelli adayıdır.” düşüncesine katılıyor musunuz? Açıklayınız.

8. Sınıf Türkçe “Her insan bir engelli adayıdır.” düşüncesine katılıyor musunuz? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Her insan bir engelli adayıdır.” düşüncesine katılıyor musunuz? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Evet, katılıyorum. Hayatta başımıza ne geleceğini bilemeyiz. Engelli olan insanlarda bir zamanlar bizim gibi sağlıklı olan kimselerdir. Başlarına gelen bir kaza veya hastalık gibi sebeplerle engelli olmuşlardır.


“Her insan bir engelli adayıdır.” düşüncesine katılıyor musunuz? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Evet, “Her insan bir engelli adayıdır.” düşüncesine katılıyorum. Engelli olan insanların bir kısmı her ne kadar doğuştan engelli olsa da çoğu başlarına gelen kaza gibi olaylar sebebi ile bu hale gelmiştir. Bazen hastalıklarda insanların engelli olmasına sebep olur. Nasıl ki engelli insanlar bizim gibi zamanında sağlıklı iseler de bizlerinde Allah korusun bu şekilde olmamız bir ihtimaldir. Bu yüzden insanlar kimseyi küçümsememeli ve engelli olan insanların haklarına saygı göstermelidirler. Çünkü insan başına ne geleceğini bilemez.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevremizde gördüğümüz engelli insanları gördüğümüz zaman bizler de bir gün o duruma düşer gideceğimizi unutmamamız gerekir. Çünkü insan her an başına ne gelebileceğini iyi bilinemez. Engelli insanların hayatlarını kolaylaştırmak manevi ve psikolojik olarak yanlarında bulunmak bizlere düşen en büyük görevlerden biridir. Onlara hayatın içine dahil etmek ve onların yanında olduğumuzu hissettirmek onlara destek olmak ve engellerini çok fazla yaşamalarına izin ver memek onları mutlu eder. Bizler de herhangi bir kaza yaralanma ve sağlık sorununun da onlar gibi olabileceğimizi düşünerek onlara yaklaşma mızı olumlu bir şekilde yapmalıyız. İnsanların hayatına engel kurması vücudunda bulunan eksiklikten kaynaklanması gerekir. Çünkü engeller beraber oldukça ve birbirimize destek verdikçe ortadan kalkabilir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.