Ders Notları

“İyimser uçak yapar, kötümser ise paraşüt.” sözünden ne anlıyorsunuz? Açıklayınız.

8. Sınıf Türkçe “İyimser uçak yapar, kötümser ise paraşüt.” sözünden ne anlıyorsunuz? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“İyimser uçak yapar, kötümser ise paraşüt.” sözünden ne anlıyorsunuz? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: “İyimser uçak yapar, kötümser ise paraşüt.” sözü ; iyimser olan insanlar insanların hayatlarını kolaylaştırmak için fırsatları değerlendiren akılcı kişilerdir. Kötümser insanlar ise sürekli olarak kötü olabilecek olayları düşünmektedir.


“İyimser uçak yapar, kötümser ise paraşüt.” sözünden ne anlıyorsunuz? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

“İyimser uçak yapar, kötümser ise paraşüt.” sözü ; bizlere iyimser olanların hayat içerisinde sürekli olarak güzel şeyleri tasarladığını ifade etmektedir. Ancak kötümserler ise ; uçakta yaşanabilecek sorunların yani hayat içerisinde yaşanacak olan sorunları tahmin ederek önlemler almaya çalışır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İyiyim sen bir insan hem kendinizde zarar vermez hem öfkelendiği zaman zararlı çıkmaz. Kötümser bir insan her zaman kötü düşündü için ve kötülüyor olmadığı için kötü olaylarla karşılaşır ve hayatı boyunca kötü birçok sonuçları elde eder iyimser insan uçak yapar kötümser insan paraşütte bilmek istediği zaman uçakta daha güvenilir yerlere gidebileceğimizi paraşüt de ise nasıl kısa mesafede Güven seni bir şekilde gidebileceğimizi anlatır yani iyi niyetli olmak iyi düşünmek ve çevremizdeki insanlara iyi karşılaşmak kendimizi de iyi götüreceğini kötülüklerden uzak alacağımıza ve her zaman güzellikleri huzuru beraberinde getirecek de ben birçok olayda karşılaşacağımızı işaret edeceğini anlatan bir sözcüktür.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.