Ders Notları

“Heykeltıraş mermere ne ise öğretmen de çocuğa odur.” sözünden hareketle aşağıya bir yazı yazınız

7. Sınıf Türkçe “Heykeltıraş mermere ne ise öğretmen de çocuğa odur.” sözünden hareketle aşağıya bir yazı yazınız konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Heykeltıraş mermere ne ise öğretmen de çocuğa odur.” sözünden hareketle aşağıya bir yazı yazınız konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Heykeltıraş aldığı bir mermer parçası üzerinde saatlerce çakışır emek verir ve sonunda ortaya bir eser çıkarır. Öğretmen de aynı durumu öğrencisine yapar. Onu alır işler şekillendirir ve sonunda topluma yeni bir birey kazandırır.


“Heykeltıraş mermere ne ise öğretmen de çocuğa odur.” sözünden hareketle aşağıya bir yazı yazınız konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Öğretmenlik heykeltıraşlık gibi bir sanattır aslında. Heykeltıraş mermerini alır üzerinde çalışmaya başlar. Saatlerini günlerini verir emek harcar. Ortaya göz zevki yüksek beğenilecek bir eser çıksın diye. Öğretmenin işi daha zordur o bir insanla uğraşır hata yapma lüksü yoktur.

Öğrencisini alır aylarını yıllarını verir. Onunla ilgilenir gelişmesine kişiliğinin oluşmasına bir benlik kazanmasına yardım eder. Öğrencisine yeni adim attığı bu yolda kılavuzluk eder. İkisinin de amacı ortaya çıkardığı eserinden gurur duymaktır.

Ortak hedefler uğruna çalışsalarda  heykeltıraşından bir öğretmenin elinden çıktığı unutulmamalıdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Öğretmenimiz internetten bulup yazmamıza kızıyor ama aklıma hiç bişey gelmiyo :'( lütfen yardımcı olun

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.