Ders Notları

Günlük hayatınızda zamanı israf etmediğinizi söyleyebilir misiniz? Neden?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Günlük hayatınızda zamanı israf etmediğinizi söyleyebilir misiniz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günlük hayatınızda zamanı israf etmediğinizi söyleyebilir misiniz? Neden? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap :Günlük hayatımda zamanı asla israf etmem, zamanımı planlı ve güzel bir şekilde değerlendiririm. Yazabilir ki ona kitap okurum başka arkadaşlarına zaman geçiririm kitap okurum parkta oynarım.


Günlük hayatınızda zamanı israf etmediğinizi söyleyebilir misiniz? Neden? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap 

Günlük hayatta zamanı israf etmiyorum.Zaman bizim kıymetli hazinelerimizden biridir her anını en güzel şekilde değerlendirmeliyiz.

Okulumuza gitmek için erkenden uyanıp kahvaltımızı yapıp okula gitmeliyiz. Bu şekilde okulda daha enerjik olur dersleri daha dikkatli dinleriz.

Okul dışında ödevlerimi zamanında yapar sonrasında arkadaşlarıma aileme sevdiklerime zaman ayırabilirim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günlük hayatımızda birçok alanda ve birçok üründe israfta bulunmamak tüketimi azaltmak önemli bir çevre bilinci olabilir.örneğin kullanmakta olduğumuz bir çok ürünün geri dönüşümü olduğunu bilmemiz gerekir bunları geri geri dönüşüm kutusuna atarak çevremize katkıda bulunabiliriz ayrıca tüketmekte olduğumu su ve elektrik gibi doğal kaynakları israf etmeden kullanmamız gerekir. Boşa yanan ışıkları kapatarak akan muslukları kapatarak tasarrufta bulunabiliriz ayrıca bulaşık makinesinde yıkanan bulaşıklar su tasarrufu yaptığından dolaylı kullanmamız gereken ürünler arasında yer almalıdır. Ayrıca kumandaya saate ve oyuncaklarımız da kullandığımız pillerin geri dönüşümü çevre için ne kadar önemli olduğunun farkında olmamız gerekir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.