Ders Notları

Farklılıklara karşı ön yargılı olmanın toplumsal uyumu nasıl etkilediğini ifade ediniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Farklılıklara karşı ön yargılı olmanın toplumsal uyumu nasıl etkilediğini ifade ediniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
İnsanlar bilmedikleri ne ve görmediklerine karşı önyargı ile yaklaşırlar toplumların tamamı bu şekildedir. Farklı ülkeler toplumlar birbirlerine karşı önyargılara sahip olmalarıdır.
Tabii ki de mümkündür ülkelerin arasındaki önyargıları kırmak için ulusların birbirlerine yaklaşması sosyal ve kültürel ilişkilerin kurulması gerekir toplum içerisindeki sosyal ve kültürel faaliyetlerle insanların birbirlerine tanıması yaşamasıyla önyargılar kırılabilir. Böylelikle toplum arasındaki ilişki sosyal kültürel ve ekonomik olarak gelişir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Önyargı bir insana olan yaklaşımınızı veya bir konu hakkında kötü olmamıza çok farklı araştırabilirim önyargılı olmak doğru bir davranış değildir bir şey veya bir insanın tanımadan anlamadan konuşmadan ve düşünceden etsem bir şekilde bilmeden önyargılı olduğumuz zaman bu ara bir yaklaşımda bulamayız hem kendimize hem de karşınızdaki insanlara sonuç elde edemez ve çeşitli olumsuzlukları ve sorunları ortaya çıkarabiliriz önyargılı olmadı öyle düşünmeli konuşmalı ve araştırma yaparak sonucumuzu elde etmeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.