Ders Notları

Tevhit-i Tedrisat Kanunu çıkarılmadan önce eğitim alanındaki durumu ve kanunun çıkarılmasıyla yaşanan değişimleri yazınız.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Tevhit-i Tedrisat Kanunu çıkarılmadan önce eğitim alanındaki durumu ve kanunun çıkarılmasıyla yaşanan değişimleri yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Kanundan Önceki Durum : Çok başlı eğitimler, azınlık okullarının ve yabancı dilin olduğu okullar, çağ dışı kalmış medreseler
Kanundan Sonra Yaşanan Değişim : Eğitim ve öğretim bir araya getirilmiş, laik ve modern anlayışta okullar kurulmuş, azınlık okullarında Türkçe zorunlu kılınmış, Milli Eğitim’ e bağlanmıştır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 8. Sınıf inkılap tarihi ve Atatürkçülük ders kitabımız da yer alan bu konuda öncelikle tek dilimizi korumak Türk dilimize bozmadan ve diğer yabancı harfler edenlere karıştırmadan esas yapısını korumak imla kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat ederek bir tek konuşmak için yapılan çalışmalar ve kurulan kuruluşlar hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için her zaman tercih ettiğimiz ve bilgilerden çok fazla faydalandığımız araştırmak istediğiniz bir konuyu burada bulabildiğimiz Forum sayfa sitesini ziyaret ederek buradaki temel bilgilere ulaşmak ve bu dersimizi bitirmek imkânına sahip olduğumuz için sizlere teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.