Ders Notları

Defterinize “Mağlubiyete uğrayınca ümitsizliğe kapılma, başarısızlıkta bir zafer arzusu yatar.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız.

7. Sınıf Türkçe Defterinize “Mağlubiyete uğrayınca ümitsizliğe kapılma, başarısızlıkta bir zafer arzusu yatar.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Defterinize “Mağlubiyete uğrayınca ümitsizliğe kapılma, başarısızlıkta bir zafer arzusu yatar.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Mağlubiyete uğrayınca Ümitsizliğe kapılmamamız gerekmektedir. Çünkü mağlubiyette bizlere neden mağlup olduğumuz hakkında birçok bilgi verilmekte beraber gelecek de başarılı olmamız için bu Hatalarımızı kapatmamız için büyük bir fırsat olduğunu düşünerek Hayatımıza devam etmeli ve gelecek fırsatları değerlendirerek Zafer elde etmemiz doğru olacaktır.


Defterinize “Mağlubiyete uğrayınca ümitsizliğe kapılma, başarısızlıkta bir zafer arzusu yatar.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Mağlubiyete uğrayınca bir insanın sürekli olarak Ümitsizliğe kapıldı ifadesi vardır. Ancak mağlubiyeti uğradığımız zaman bir kişinin sürekli olarak Ümitsizliğe kapılma masası ve neden mağlubiyeti uğradığı hakkında araştırmalar yaparak eksikliğinin giderilmesi sonucunda Zafer kapılarını açılacağını söyleyebiliriz.

Sonuç olarak başarısızlığa yani mağlubiyete uğrayan bir kişinin hatalarından ders çıkararak hayatına devam etmesi ve bu başarısızlığın temellerinden neler yaptı hakkında bilgiler edinerek eksik yönlerini eğitim bedensel ve zihinsel olarak geliştirilmesi ile beraber Zafer kapılarının ona açılması ile beraber mağlubiyet sonrasında birçok Zafer elde edebileceğini söyleyebiliriz.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bir başarının temeli çeşitli zorluklardan geçirerek birçok sıkıntıyı atlatarak azimle ve kararlılıkla elde edilebileceğini unutmamamız gerekir. Başarıya ulaşan insanlar öyle kolay başarıya ulaşmamış lardır. Başarının altında yatan yorgunluk azim kararlılık ve hedefe ulaşma isteği ile beraber başarının elde edilebileceği söylenebilir. Baş ağrının bir temel özelliği de planlı çalışmaktır. Hayatımız boyunca görev ve sorumluluklarımızı bir plan çerçevesinde düzenli bir şekilde düzenler sake birçok alanda iş yapma ve çeşitli konularda başarı elde etme imkânına ve zamanında sahip olabiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.