Ders Notları

“Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız.

7. Sınıf Türkçe “Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Her insana aslında farklı Yetenekler ve bu yetenekleri kullanabilmek için akıl verilmiştir. Bazı insanlarda vardır ki başarıya ulaşmış olan insanların başarı hikayelerini takip ederek başarılarına başarı katar ve farklı görüşler alarak karar verirler. Böylece daha az hata yaparlar.


“Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.” sözünü açıklayan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanlar zeki olsunlar veya olmasınlar  akıllarını kullandıktan sonra bir çok başarıyı elde edebilirler.

Akıllı insan odur ki kendisine verilmiş olan bu aklı işine yarayabilecek en güzel şekilde kullanır.
Daha akıllı insanlar ise kendi deneyimleri olmadığı yerde başka akıllı ve bilgili insanlara fikir sorar bu şekilde hareket eder veya bu deneyimi yaşamış olan kişilerin hayatına bakarak karar verirler.

böylece daha az hata yaparlar.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Başarılı ve akıllı insanların genellikle kendi başarılar artık ve yapmış olduğu kararlı azimli davranışların yanı sıra onlara her zaman yardım eden destek veren de arkasında duran kişilerin olduğunu ve sevdikleri olduğunda gözlemleyebiliriz. Bir insan başarıya ulaşmak için azmederek kararlı bir şekilde ulaşacağı hedefe uygulamalıdır. Başarıya ulaşmış olan insanlar zorluklar karşısında ve başarıya ulaşma süre içinde destekçileri olduğunu ve çevresindeki insanların ona akıl verdiğine yardım ettiğine görebiliriz. Akıllı bir insan her zaman aklını kullanmayı bilir akıllı insan başkasının bilgilerini ve başkalarının yardımlarıyla da başarıya ulaşmanın yollarını bulabilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.