Ders Notları

Hz. İbrahim’in (a.s.) tevhit mücadelesi hakkında bilgi veriniz.

5. Sınıf Din Kültürü Hz. İbrahim’in (a.s.) tevhit mücadelesi hakkında bilgi veriniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Hazreti İbrahim Aleyhisselam kur’an-ı Kerim’de açık bir şekilde ifade edildiği gibi tek tanrıya inanmış ve hiçbir zaman Allah’a şirk koşmamıştır. Yüce Allah Celle celaluhu Hz İbrahim aleyhisselam’a elçilik görevi vermiş kendisine Hidayet dürüstlük ve bilgi gücü vermiş olduğu bir peygamber olarak kabul edilmektedir.
Hz İbrahim Aleyhisselam kur’an-ı Kerim’de yer alan ifadelere göre doğru sözlü dosdoğru bir peygamber olarak katı kalpli olmayan yumuşak huylu içli ve kendisinin Allah yoluna adayan bir insan Allah’ım vermiş olduğun nimetlere şükreder misafirperver sözünün fedakar bir insan olarak görevini tam olarak yaptığını ifade edebiliriz. 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. saklı gölge dedi ki:

    ödevime yardımcı olan forum sayfa cevaplarına teşekkür ederim

  2. Merve dedi ki:

    Hz İbrahim hakkında detaylı bilgiler öğrenmek istiyorsanız ve Hz İbrahim’in tevhid inancına ve tevhid mücadelesi neler yapıldığını bilmek istiyorsanız her zaman dinkültürüahlakbilgisi dersimizde bize bir çok güzel bilgiyi veren ödevlerimiz de yardımcı olan Forum sayfa sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ben bu siteyi ziyaret ettiğimden beri tüm dersleri mi daha güzel bir şekilde yapıyorum ve din kültürü dersini daha iyi bir şekilde anlıyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.