Ders Notları

Biz de kimi durumlarda iyimser, kimi durumlarda koşullar gereği kötümser rollerini ister istemez benimseyip oynamaz mıyız?

8. Sınıf Türkçe Biz de kimi durumlarda iyimser, kimi durumlarda koşullar gereği kötümser rollerini ister istemez benimseyip oynamaz mıyız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Biz de kimi durumlarda iyimser, kimi durumlarda koşullar gereği kötümser rollerini ister istemez benimseyip oynamaz mıyız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanlar hayatlarında karşılarına çıkan koşullara göre iyimser veya kötümser olabilmektedir. Karşımıza kötü niyetli kişiler çıktığında kötümser rolleri üstleniriz. İyi kişilerle karşılaştığımızda ise iyi roller üstleniriz.


Biz de kimi durumlarda iyimser, kimi durumlarda koşullar gereği kötümser rollerini ister istemez benimseyip oynamaz mıyız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Evet çok doğru biz sözdür. iz de kimi durumlarda iyimser, kimi durumlarda koşullar gereği kötümser rollerini ister istemez benimseyip oynarız. Bunun temel nedeni hayat içerisinde var olan deneyimlerimizden kaynaklanmaktadır. Hayatımızda bazı kötü insanlara karşı kötümser, iyi insanlara karşı ise iyimserlik rollerini ister istemez oynarız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanlar bazen karşılaşmış oldukları durumlara karşı iyimser bazen ise kötümser olabilirler. Bazen insanlar istemeden bile kötümser olabilirler. Örneğin bir şeyden çok sıkıldığımız zaman hasta olduğumuz zaman veya sinirlerimiz gergin olduğu zaman kötümser olabiliyoruz. Kötümserlik iyi bir yaklaşım değildir çünkü öfke ile kalkan zararla oturur. Kötümser olmak yerine sabırlı olmalı anlayışlı ifadelerle kendimizi ifade etmeli ve karşılaşmış olduğumuz sorun karşısında çözüm yolunu adaletle ve sabırla bulmalıyız. İyimser bir insan olmak hem bize hem de başka insanları mutlu eder. Kötümserlik tamamıyla insanın kendine zarar vereceği ve çevresindeki insanlardan uzak tutacağı bir ahlaktır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.