Ders Notları

Okulunuzdaki ve yakın köylerdeki çocukların kitap okuyabilmesi için bir proje hazırlayınız.

6. Sınıf Türkçe Okulunuzdaki ve yakın köylerdeki çocukların kitap okuyabilmesi için bir proje hazırlayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Okulunuzdaki ve yakın köylerdeki çocukların kitap okuyabilmesi için bir proje hazırlayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Proje Adı: Kitapsız Okul Kalmasın

Proje Uygulayıcıları: Mehmet, Ahmet, Elif, Aişe, Fatima, Rüya

Projenin Başlangıç Tarihi: 01/ 10/ 2020

Projenin Bitiş Tarihi: 31 / 12/ 2020

Projenin Amacı: Okulunuzdaki ve yakın köylerdeki çocukların kitap okuyabilmesi

Projenin Uygulanışı: Okulda öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla bir araya gelerek kitap ihtiyaçlarımız ve köy okullarına kitap yardımı için nasıl bir kampanya yapılabileceği hakkında nasıl bir yol izlenebileceği hakkında projeler hazırlandı.

Projenin Sonuçları: Proje sonucunda okulumuza güzel bir kütüphane kuruldu. Okulda yer alan arkadaşlarımızın fazla desteği nedeniyle çevre okulları ve çevrede var olan bir çok okula çeşitli kitaplar gönderilerek kütüphane kurmaları sağlanmıştır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evimizde bulunan okumuş olduğumuz kitapları veya önceki senelerde okumuş olduğumuz kitapları toplayarak ve böyle bir proje uygulayarak sınıflar arası ve okulumuzda çeşitli kitapları toplayıp ihtiyaç sahiplerine dağıtabiliriz. Örneğin çevremizde bulunan köy belde gibi yerlerde kitaba ihtiyacı olan veya kitap alamayan çocuklara bu kitaplara ulaştırmak çocuklar için bilgileri edinmeleri çok iyi bir davranış ve proje olacaktır. Çünkü ihtiyacımız olmayan kitapları ve yokmuş olduğumuz kitapları paylaşmak bilgi paylaşımına ve bilgi artırımına sebep olur. Aynı şekilde yalnız kitaplar değil ihtiyacımız olmayan kırtasiye malzemelerini okul kıyafetlerini ve temel ihtiyaçları paylaşarak da diğer arkadaşlarımıza ve öğrencilere yardımcı olabiliriz. Yalnız hediyelerin en güzeli olan kitabı paylaşmak veya hediye etmek birçok insanın gerekli olan bildiği aktarılması ve kitap okuma alışkanlığı artırması için çok önemli bir paylaşım olacaktır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.