Ders Notları

Özel gereksinimi olan arkadaşlarınızın okul bahçesinden yeterince yararlanabilmesi için neler yapılabilir? Tartışınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Özel gereksinimi olan arkadaşlarınızın okul bahçesinden yeterince yararlanabilmesi için neler yapılabilir? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Özel gereksinimi olan arkadaşlarınızın okul bahçesinden yeterince yararlanabilmesi için neler yapılabilir? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Onlar için özel oyun alanları ve sadece onlara ayrılmış olan geçit alanları olabilir. Böylece daha güvende eğlenmiş olurlar.


Özel gereksinimi olan arkadaşlarınızın okul bahçesinden yeterince yararlanabilmesi için neler yapılabilir? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Okul içerisinde bazı arkadaşlarımızın özel gereksinimleri olabilir. Bu arkadaşlarımıza saygılı olmalı ve onlara ayrı davrandığımız hissettirmeden , merhametli olmalıyız. Hareket etme, toplumda oyun ve yaşama gibi durumlarda daha zorlandıklarını bilerek onlara öncelik vermeliyiz.

Özel gereksinimi olan arkadaşlarınızın okul bahçesinden yeterince yararlanabilmesi için, okul bahçesinin bir bölümü onlara ayrılabilir. Onlara özel oyun alanları ve onlara okul giriş çıkışlarında öncelik hakkı belli yerler gibi alanlar verilebilir. Onlarda bu sayede rahatça ve keyiflice eğlenmiş olurlar.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Özel gereksinim duyan bir arkadaşımızın okul bahçesinde oyun oynaması veya okuldan gezmesi ya da tenefüslerde gereksinimlerini karşılaması için biz çocukların ona yardım etmesi gerekir. Özel gereksinim dün arkadaşlarımıza her zaman duyarlı ve hoşgörülü olmalıyız onları elimizden geldiği kadar yardım etmede ve birlikte zaman geçirmeliyiz özel gereksinime ihtiyaç duyan arkadaşlarımızda oyunları oynamalıyız aynı diğer arkadaşlarımız gibi onlara ayrı mı yapmamalı ve hep beraber oynarlar içerisinde onlara da katmalıyız defterde ihtiyacı olduğu özel gereksinimlerini elimizden geldiği kadar yardımcı olmalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.