Ders Notları

Genel ağ üzerinden alışveriş nasıl yapılmaktadır?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Genel ağ üzerinden alışveriş nasıl yapılmaktadır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Genel ağ üzerinden alışveriş nasıl yapılmaktadır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnternet zerinden alışveriş yaparken sitenin ağ sağlayıcı tarafından güvenilir olup olmadığını öğrenip herhangi bir hırsızlığa maruz kalmamak için sanal kredi kartı oluşturup, alışverişlerimizi bitirirken SMS kodu ile çonaylayarak o şekilde alışveriş yapmaya dikkat etmeliyiz.


Genel ağ üzerinden alışveriş nasıl yapılmaktadır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İnternetin yaygınlaşması ile akıllı cihazların telefonların hayatımızın içine girmesi ile e ticaret hızlı bir şekilde artış göstermiştir.

Sanal mağazacılık sisteminde daha ucuz daha hızlı güvenilir ve daha çeşitli ürünlere erişebilmek insanları sanal ortamda alışverişe itmektedir. Ağ üzerinden alışveriş yaptığımızda e-ticaret sistemi kredi yada banka kartı yardımı ile veya kapıda ödeme sistemi ile ödeme kolaylıkları sağlamaktadır.

Alışveriş yaptığımız sitenin internet ağı tarafından güvenilir olmasına dikkat etmeli vede kredi kartı bilgilerimizi güvenlik duvarı oluşturarak sanal kredi kartı ile alışveriş yapmaya dikkat etmeliyiz. ‎


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günümüzde genel ağ üzerinden alışveriş çok sık bir şekilde yapılmaktadır. İnternet üzerinden istediğimiz tüm mağazaya ve istediğimiz tüm ürünleri hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz. İnternet üzerinden aldığımız ve güvenilir olarak bildiğimiz sitelerden almış olduğunuz ürünler yorulmadan kısa sürede kapımıza kadar gelmektedir. Bu sebeple günümüzde insanlar internetten alışveriş yapmayı tercih etmektedirler. Teknolojik aletler sayesinde birçok site sınırsız bir şekilde bize hizmet sunmakta ve farklı ürünler sayesinde istediğiniz tüm ürünlere sahip olan biliyor ve indirimlerden yararlanabiliyoruz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.