Ders Notları

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız.

4. Sınıf Türkçe 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nda birkaç gün öncesinde okulumuza ve çevremizde büyük Türk bayrakları asılarak bu önemli güne hazırlık bir hale geliriz.

Ayrıca 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nda okulumuzda düzenlenen etkinliklerle beraber Atatürk’le ilgili yapmış olduğu mücadele ile ilgili yazılar konuşmalar şiirler ve resim yarışmaları düzenlenerek bizlere birçok bilgi verilmektedir.


19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı gelmeden önce birkaç gün öncesinde çevremizde ve okulumuzda her yer Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ay yıldızlı bayrağımız ile süslenmek ile çevremiz bu resmi özel güne hazır bir hale gelmektedir.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nda Ayrıca okulumuzda birkaç hafta öncesine şiir kompozisyon ve resim yarışmaları düzenlenerek günün anlam ve önemini belirten en güzel çalışmalar seçilerek hediyelerde artırmaktadır. Bu hummalı çalışmalar sırasında sınıfımızda ay yıldızlı bayraklarla ve Atatürk’le ilgili çalışmalarla süslemekte ve bu önemli gün için hazır bir hale gelmektedir.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma bayramında ise okulumuzda düzenlediğimiz ve stadyumlarda düzenlenen etkinliklerle beraber günün anlam ve önemini özetleyen konuşmalar şiirler İstiklal Marşı’mız ve resimler sergilenerek bu önemli günü en iyi şekilde değerlendirmemiz sağlanmıştır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 19 Mayıs gençlik ve Spor Bayramı olarak bildiğimiz milli bayramlarımızdan biri olan Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımlarından biri olarak tarihe geçmiş olan ve gençlere armağan edilmiş emanet bırakılmış bu devletin o gün de daha çok önem kazandığını söyleyebiliriz. 19 Mayıs gençlik ve Spor Bayramı’nda okullarımız süslenir günün anlam ve önemi anlatılır farklı etkinlikler yapılarak Türk bayrakları göklerde dalgalanır. Milli bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da hem duygularımızla bugünü kutlamaktayız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.