İlgi duyduğunuz bir spor dalı hakkında araştırma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

İlgi duyduğunuz bir spor dalı hakkında araştırma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe İlgi duyduğunuz bir spor dalı hakkında araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İlgi duyduğunuz bir spor dalı hakkında araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :İlgi duyduğum spor dalı futboldur. Futbol, çağımızın en popüler spor dallarından birincisidir. Bulunduğumuz bölgede spor, Avrupa liglerindeki büyük ve ünlü sporcuların oynadığı tüm dünyayı ekran başına kilitleyen milyonlarca taraftarı olan, bir etkinliktir. Günümüzde bir pop yıldızından daha ünlü futbol yıldızları bulunmaktadır.


İlgi duyduğunuz bir spor dalı hakkında araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Futbol köken olarak İngilizcede ayak topu anlamına gelen bir kelimedir. İlk olarak kimin oynadığı bilinmemektedir. Orta çağ döneminde İngilizlerin ve fransızların futbola benzer oyunlar oynadıkları bilinmektedir. Ayrıca Çin’dede ayakla oynanan bir top oyunu olduğu araştırmacılarla ortaya konmuştur. 18.yy içerisinde futbolun gelişmesiyle bu spor dalına bazı kurallar getirilmiştir. 19.yy ‘da özellikle İngiltere’den yaygınlaşmış ve tüm dünyaya buradan yayılmıştır. Bu yüzde İngilizler futbola ata sporları olarak sahip çıkmaktadırlar. Futbol 11 kişilik 2 takım arasında oynanır. Her takımın beşer yedek oyuncusu bulunur. 100-110 m boyunda 65-75 m eninde çim yada toprak  oynanır. Takımların hedefi karşı takımın kalesine topu atarak gol atmaktır.Futbol 45 dakikalık iki devre arasında oynanır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

İlgi duyduğunuz bir spor dalı hakkında araştırma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!