Ders Notları

Satın alacağımız yiyecek ve içeceklerin son kullanma tarihine bakmamız neden önemlidir? Yazınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Satın alacağımız yiyecek ve içeceklerin son kullanma tarihine bakmamız neden önemlidir? Yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Satın alacağımız yiyecek ve içeceklerin son kullanma tarihine bakmamız neden önemlidir? Yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Satın alacağımız yiyecek ve içeceklerin son kullanma tarihine bakmamız sağlığımız açısından çok önemlidir. Tarihi geçmiş olan yiyecek ve içecekler sağlığımıza zarar verir hatta bizi zehirleyebilir.


“Satın alacağımız yiyecek ve içeceklerin son kullanma tarihine bakmamız neden önemlidir? Yazınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Satın alacağımız yiyecek ve içeceklerde ilk bakmamız gereken şeylerden bir tanesi onun son kullanma tarihidir.

Rengi tamamen bozulmamış olsa bile son kullanma tarihi geçmiş olan ürünleri kullanmamak ve bunlara dikkat etmek çok önemlidir.

Son kullanma tarihi geçmiş olan yiyecek ve içecekler biz de alerji veya zehirlenme gibi büyük sağlık sorunlarına neden olabilir.

Bu zehirlenme sonucunda kusma ishal gibi bizi rahatsız edecek hastalıklar bizde belirebilir.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Satın almış olduğunuz yiyecek ve içeceklerin son kullanma tarzında muhakkak bakmalıyız tıpkı satın almış olduğumuz içeceklerin ve yiyeceklerin almış olduğumuz yerin ne kadar önemli olduğu gibi elbette ki ambalajdan son kullanma tarihi de önemlidir örneğin tarihi geçmiş bir besin tükettiğimiz zaman sağlığımızı bozabilir bizi zehirleyebilir veya çeşitli hastalıklara sebep olabilir çeşitli bakteriler ve mikropları içerebilir bu sebepten dolayı almış olduğunuz ürünlere bakarak almalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.