Ders Notları

Sizin de büyülü bir kitabınız olsaydı neler anlatmasını isterdiniz?

6. Sınıf Türkçe Sizin de büyülü bir kitabınız olsaydı neler anlatmasını isterdiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizin de büyülü bir kitabınız olsaydı neler anlatmasını isterdiniz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Benim büyülü bir kitabınız olsaydı, bana geçmiş dönemlerde atalarım bu cennet vatanın kazanılması için yaptıkları mücadeleleri ve Türk tarihini anlatmasını isterdim.


Sizin de büyülü bir kitabınız olsaydı neler anlatmasını isterdiniz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Büyülü bir kitabım olsaydı kişileri eğitecek bir kitap yazardım. Kitaplarımı okuyacak kişilerin gerekli bilgiler elde etmesini sağlardım. Ayrıca hedeflerine en iyi şekilde ulaşması için gerekli metotları, ufkunu geliştirmek için hikayeler ve bir çok kelime öbekleriyle kelime hazinelerini geliştirecek ve onu gelecek hayata hazırlayan bir kitap yazardım.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Benim büyülü Bir kitabım olsaydı öncelikle dünyayı insanların hayvanların ve bitkilerin yaşayabileceği en güzel ortama çevirmek isterdim bu büyülü kitap içinde yer alan hikayelerin çocuklara göre tasarlanmış bir dünyada yaşanmış birçok güzelliklerin ve olanakların olmasını isterdim Ayrıca büyüdü bir kitabım olsaydı dünyada bulunan tüm insanların çocuklar gibi masum ve sevecen olmasını isterdim okudum bu büyüdü kitapta masallarda çocukları düşünmek orada çocukların özgürce oyunlar oynadığını ve yaşadığını görmek beni çok mutlu ederdi. Zaten bütün kitaplarda bulunan bilgiler masallar hikayeler ve maceralar insanları büyüledi gibi en güzel şekilde başka diyarlara hayal kurmaya götürürler bu yüzden kitaplar eşsiz ve tarihsiz bilgi ve eğlence kaynaklarımız dır

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.