Bir meyve bahçeniz olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdiniz? Neden?


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Kitabı Bir meyve bahçeniz olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdiniz? Neden? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Bir meyve bahçeniz olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdiniz? Neden?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bilmiyorum eve bahçem olsaydı her çeşit meyveden bir iki ağaç da olsa yetiştirmek isterdim. Böylece bütün meyvelerden yiyebilecek ve çeşit çeşit bir bahçeye sahip olacaktım.


“Bir meyve bahçeniz olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdiniz? Neden?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bir meyve bahçem olsaydı kiraz, elma ,muz portakal, mandalina, limon ve zeytin yetiştirmek isterdim. Böylece Her mevsimde farklı farklı meyveler elde edilebilecektim.

Bir meyve bahçem olsaydı karpuz, çilek ve kavun yetiştirmek isterdim. Böylece yaz aylarında çokça tercih edilen bu meyveler sayesinde serinleyecek ve iyi bir gelir elde edecektim.

Bir meyve bahçem olsaydı ben sadece zeytin ekmek isterdim. Zeytin ağaçları sulamayı çok fazla gerektirmeyen kendisinden hem kahvaltılık zeytin hem zeytinyağı yapılabilen çok verimli bir ağaçtır. Çok fazla yemek etmeden iyi bir gelir kazanacağını düşünüyorum. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bir meyve bahçeniz olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdiniz? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
7 sınıf Türkçe ders kitabında yer alan bu ödevimde öncelikle Bir bahçem olsaydı meyve veren incir ağacını üzüm ağacını ve portakal ağacını ekmek isterdim bu ağaçlar meyve verici ve doğaya verdikleri güzellik Bir başkadır bunun yanı sıra ülkemizde bulunmayan ve ülkemizin mevsimine göre yetişebilen meyve veren ağaçları da ekmek isteyebilirdim farklı birçok bitki bahçemde ekerdim ve çok güzel olurdu benim en çok sevdiğim ağaçlardan biri olan elma ağacında iki renk bitkilerin ne kadar güzel olduğunu nasıl çiçek verdi ve nasıl meyve verdiğini görebilirdim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!