Ders Notları

Bir meyve bahçeniz olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdiniz? Neden?

7. Sınıf Türkçe Kitabı Bir meyve bahçeniz olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdiniz? Neden? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Bir meyve bahçeniz olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdiniz? Neden?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bilmiyorum eve bahçem olsaydı her çeşit meyveden bir iki ağaç da olsa yetiştirmek isterdim. Böylece bütün meyvelerden yiyebilecek ve çeşit çeşit bir bahçeye sahip olacaktım.


“Bir meyve bahçeniz olsaydı hangi meyveyi yetiştirmek isterdiniz? Neden?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bir meyve bahçem olsaydı kiraz, elma ,muz portakal, mandalina, limon ve zeytin yetiştirmek isterdim. Böylece Her mevsimde farklı farklı meyveler elde edilebilecektim.

Bir meyve bahçem olsaydı karpuz, çilek ve kavun yetiştirmek isterdim. Böylece yaz aylarında çokça tercih edilen bu meyveler sayesinde serinleyecek ve iyi bir gelir elde edecektim.

Bir meyve bahçem olsaydı ben sadece zeytin ekmek isterdim. Zeytin ağaçları sulamayı çok fazla gerektirmeyen kendisinden hem kahvaltılık zeytin hem zeytinyağı yapılabilen çok verimli bir ağaçtır. Çok fazla yemek etmeden iyi bir gelir kazanacağını düşünüyorum.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 7 sınıf Türkçe ders kitabında yer alan bu ödevimde öncelikle Bir bahçem olsaydı meyve veren incir ağacını üzüm ağacını ve portakal ağacını ekmek isterdim bu ağaçlar meyve verici ve doğaya verdikleri güzellik Bir başkadır bunun yanı sıra ülkemizde bulunmayan ve ülkemizin mevsimine göre yetişebilen meyve veren ağaçları da ekmek isteyebilirdim farklı birçok bitki bahçemde ekerdim ve çok güzel olurdu benim en çok sevdiğim ağaçlardan biri olan elma ağacında iki renk bitkilerin ne kadar güzel olduğunu nasıl çiçek verdi ve nasıl meyve verdiğini görebilirdim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.