Kendinize bir meyve bahçesi oluşturunuz. Oluşturduğunuz meyve bahçesini ve içinde yer alacak ağaçların özelliklerini betimleyici anlatım biçimini kullanarak yazınız.


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Kitabı Kendinize bir meyve bahçesi oluşturunuz. Oluşturduğunuz meyve bahçesini ve içinde yer alacak ağaçların özelliklerini betimleyici anlatım biçimini kullanarak yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Kendinize bir meyve bahçesi oluşturunuz. Oluşturduğunuz meyve bahçesini ve içinde yer alacak ağaçların özelliklerini betimleyici anlatım biçimini kullanarak yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bir meyve bahçesi yetiştirecek olsaydım başlangıçtan ta ki sınıra kadar zeytin ağaçları dikerdim.

Yazlı kışlı solmayan yaprakları ile zeytinlerimi ara ara Su verir Yağmur rüyada zamanlar ise sadece gerekli bakımlarını yaparak hasat gününü beklerdim.

İrili ufaklı yemyeşil zeytinleri toplar mis gibi mi zeytinlerimi basar ve siyah zeytinleri ise bir kısmını zeytinlik bir kısmını yağ olarak ayırırdım.

Zeytinyağının tadına yemeklerde doyamaz ve hem zeytin hem zeytinyağını satarak iyi bir gelir elde ederdim.


“Kendinize bir meyve bahçesi oluşturunuz. Oluşturduğunuz meyve bahçesini ve içinde yer alacak ağaçların özelliklerini betimleyici anlatım biçimini kullanarak yazınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bir meyve bahçesi yetiştirecek olsam birkaç ağaç da olsa çeşit çeşit meyve ekerdim.

Sapsarı muzlar , sarılı ve yeşilli limonlar, turuncu portakal ve mandalinalar beyaz ve karadutlar, mis kokulu kirazlar yetiştirirdim.

Bahçemde hem bir renk cümbüşü hem de mis gibi kokular yayılırdı.

Ağaçlarıma gözüm gibi bakar bir kısmını yer bir kısmını meyve suyu gibi değerlendirmelerle saklar bir kısmını ise satar gelirimi sağlardım. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Kendinize bir meyve bahçesi oluşturunuz. Oluşturduğunuz meyve bahçesini ve içinde yer alacak ağaçların özelliklerini betimleyici anlatım biçimini kullanarak yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Bir bahçem olsaydı ekibeceğim ağaçların özelliklerini ölç öncelikle bir araştırma yapar mevsimini uygun bir şekilde olan ağaçları ekmeği tercih ederdim örneğin bölgemizde hemen hemen her evde bulunan asma ağaçları da iki rekat hem üzümünden ve hem yaprağından faydalanabilirdim tıpkı limon ağacı gibi bizim mevsimi ve Akdeniz iklimine elverişli olan bu limon ağacının yaz kış limon meyvesinden faydalanırdım.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!