Ders Notları

Sosyal Bilgiler dersinin size sağladığı kazanımları içeren, içinde örneklerin de yer aldığı kısa bir yazı yazınız.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sosyal Bilgiler dersinin size sağladığı kazanımları içeren, içinde örneklerin de yer aldığı kısa bir yazı yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sosyal Bilgiler dersinin size sağladığı kazanımları içeren, içinde örneklerin de yer aldığı kısa bir yazı yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Sosyal bilgiler dersi sayesinde kültürel özelliklerimizi ve miraslarımızı öğrenerek görmüş olduğum turistlere bunu aktardım ve hem ülkeme turist gelmesi hem de hoş bir sohbet imkanı elde etmiş oldum.


“Sosyal Bilgiler dersinin size sağladığı kazanımları içeren, içinde örneklerin de yer aldığı kısa bir yazı yazınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Sosyal bilgiler dersi sayesinde ülkemizin kuvvetli bir şekilde ilerlemesi için hem haklarımı bildim hem de benim de birey olarak ögeme katkı sağlamam gerektiğini öğrendim. Bu sayede derslerime karşı ve toplumuma karşı içimde büyük bir sorumluluk hissettim ve çok çalışkan olmaya karar verdim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sosyal bilgiler dersinin bize ne kazandırdığını yukarıdaki bilgi ve cevapları daha net takip ve daha güzel bir şekilde öğrenme fırsatına sahip oluyoruz sizler de sosyal bilgiler dersinde tarihimizi kültürümüzü gelenek ve göreneklerimizi haklarımızı ve çeşitli birçok hayatımızda önemli yer alan bilgileri öğrenebilirsiniz. Ben her zaman sosyal bilgiler dersini yapmak için Forum sayfa sesten vermiş olduğu bilgi ve cevaplardan faydalanarak yapıyorum buradaki bilgi ve cevapları çok güzel her zaman sosyal bilgiler dersinde güzel bilgiler ve cevapları merak ediyorsanız bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.